Tutin
Omladinac
Sloboda
Zona Morava: Polet(T) - Metalac(K) 3:0

U svim elementima fudbalske igre Polet je nadvisio goste iz Kraljeva.Mlaki,bezidejni i potpuno inferiorni fudbaleri u ā€žplavojā€œ opremi tri puta su vadili loptu iz mreže.Nasuprot njima,domaćin čvrst,konkretan i reÅ”en u nastojanju da rivalu ne ostavi ni promil Å”anse za povoljan skor.

Popović(Polet) sa loptom,okružen Stevanovićem(11),Đokićem(13) i Vukadinovićem(5) iz Metalca

Od momenta kada se prvi put začula piÅ”taljka Filipa Beloice iz Kragujevca,ā€œnarandžastiā€œ su nametnuli svoju igru.Mnogo problema imala je defanzivna linija Metalca i neretko su reÅ”enja tražili u dubinskim loptama.Kada to ne bi činili,po pravilu je dolazilo do greÅ”aka koje je Polet u par navrata i iskoristio.Već u osmom minutu Popović izlazi pred KoÅ”anina ali ne uspeva sa desetak metara.Osam minuta kasnije bilo je 1-0.Å uluburić ā€žsečeā€œ loptu tridesetak metara od gola gostiju,zatim upoÅ”ljava Glavonjića na 12-13 metara,koji oÅ”trim udarcem pogađa donji desni ugao.Gol nije probudio Kraljevčane,pa su domaći nastavili da diktiraju tempo i stvaraju Å”anse.U rasponu od 29. do 35.minuta beležimo dva udarca ka golu KoÅ”anina.Prvo je Savković tukao iznad prečke posle centarÅ”uta sa leve strane,da bi i Glavonjić bio neprecizan unutar Å”esnaesterca.Njegov prizeman udarac zavrÅ”ava pored desne stative.Jedini konkretan napad Metalac je izveo u 45.minutu.Kolaković je pokuÅ”ao sa distance i bio za malo neprecizan.

Posle svega viđenog u prvom delu,rezultat je za goste i dalje bio aktivan,no njihova igra u nastvku nije nagoveÅ”tavala bilo kakve pozitivne promene.Činjenica je da su izvrÅ”ene određene rokade u postavci Kraljevčana ali za sve to domaćin je imao adekvatan odgovor.Četiri minuta igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno rezervisti Aleksandriću da duplira prednost.VeÅ”to je izbegao ofsajd zamku,prihvatio pas i rutinski,sa 7-8 metara,matirao čuvara mreže.Mada je do kraja ostalo 40 i kusur minuta bilo je jasno da bodovi ostaju ā€žkraj prugeā€œ.Zadovoljni igrom i pre svega rezultatom,domaći su ā€žstali na loptuā€œ i strpljivo čekali novu Å”ansu.Sve Å”to su gosti uradili u drugih 45 minuta može stati u vremenski interval od 64. do 66.minuta.Tada su pripretili Stevanović,sa distance i Mijajlović sa pet metara ali je Obrenićeva mreža ostala netaknuta.U 68.minutu Aleksandrić postiže svoj drugi a treći timski pogodak,na sličan način kao u 49.minutu.ā€žZaspalaā€œ je odbrana Kraljevčana i zaboravila na napadača Poleta,koji i ovoga puta ne greÅ”i unutar kaznenog prostora za 3-0!Potpuno indisponirani fudbaleri iz grada na Ibru,pokuÅ”ali su do kraja joÅ” jednom da pronađu put do mreže rivala ali nisu uspeli,jer je Erakov udarac glavom zavrÅ”io u naručju Obrenića.Sve se zbilo u 76.minutu.Nakon tog detalja,prilika iz kategorije stopostotnih nije bilo,tako da je utakmica okončana važećim skorom iz 68.minuta. Nova ā€žtrojkaā€œ vinula je Polet(T) na kotu ā€ždvaā€œ,odmah iza Trepče,uoči duela sa Orlovcem iduće nedelje.Gosti ostaju na četiri boda posle pet odigranih mečeva a Å”ansu da svoj saldo uvećaju imaće narednog vikenda u susretu sa Vodojažom.Do tada ostaje dovoljno vremena za analizu blede partije iz TrbuÅ”ana.