Spartak
Voždovac
Donji Srem
1/16 Kupa Srbije: Drama u KruŔevcu

Prava drama vidjena je u KruÅ”evcu. Kada je sudija Glođović iz Vrbasa pokazao da će nadoknada biti 4 minuta ,Napredak je vodio sa 1:0 i svi su videli KruÅ”evljane u drugom kolu kupa,ali u drugom minutu nadoknade danas odlični igrač Javora Ivković upučuje sa leve strane idealan centarÅ”ut Ā na drugu stativu gde je iz prve volejom Vuk Sotirović salje u mrežu za 1:1 i kad svi vide penale u poslednjem minutu nadoknade kapiten Mirosavljevic koristi nespretnost odbrane gostiju i trese mrežu Ivanjičana za plasman Napretka u Osminu finala kupa i neviđenu radost navijača i igrača iz KruÅ”evca.

Bila je ovo prva ovojesenja pobeda Krusevljana na svom stadionu a do nje su doÅ”li zaista posle velike borbe sa odličnom ekipom Javora.Utakmica je počela neÅ”to boljom igrom Javora,najpre je Alimpijević u 6 minutu dobro zagrejao dlanove Krznarića koji je branio odličan Å”ut u njegov levi donji ugao,već u 11 minutu najveća Å”ansa za goste Ivković je odlično proÅ”ao po levoj strani uputio idealan centarÅ”ut ali je Radivojević poslao loptu tik pored desne stative golmana domaćih Krznarića,sledi novi Å”ut Alimpijevića sa 20 metara i nova odbrana Krznarića.A onda prva ozbiljnija akcija KruÅ”evljana Mirosavljević upoÅ”ljava Dimitrova na desnoj strani ovaj odlično prodire ulazi u senaesterac vraća loptu na 11- 12 metara gde je Bojić nemilosrdni egzekutor za 1.0, Samo minut kasnije Dimitrov opet odlično prolazi po desnoj strani gađa na drugu stativu Gavrića koji iz voleja Å”utira ali preko gola.. Gosti ponovo uzvraćaju u 27 minutu kada Gafurov Å”utira u donji levi ugao domaćih ali Krznarić ponovo sjajno brani, Na isteku 45 minuta sjajan prodor Gavrića po levoj strani Ā idealan centarÅ”ut za Bojića na drugu stativu koji iz idealne pozicije promaÅ”uje gol.

Drugo poluvreme proteklo je u neÅ”to boljoj igri gostiju a jedan od najlepÅ”ih poteza dogodio se u 54 minutu kada je Ivković Ā sjajno proÅ”ao po levoj strani uÅ”ao u Å”esnaesterac krenuo ka Krznariću pokuÅ”ao majstorski da ga lobuje ali je prečka sprečila izjednačenje. Trener gostiju Bogić Bogićević u igru uvodi joÅ” jednog Å”pica novajliju Sotirovića i baca sve na napad a Napredak iz kontri pokuÅ”ava da zapečati sudbinu gostiju. Tako Regan u 83 minutu izvanredno uposljava Cvetkovića ali ovaj Å”utira preko gola. Gosti ponovo atakuju preko Ivkovića u 85 minutu ali Krznarić opet brani. Sve ostalo opisali smo na početku teksta ,dakle drama koja je Napredak odvela dalje.

TOPLA DOBRODOŠLICA MILOVANOVIĆU

Burnim aplauzom pristalice Napretka sa zapadne tribine propratile su izlazak na teren novog starog Å”efa stručnog Å”taba Nenada Milovanovića a najvernije Napretkove pristalice okupljene na severu u okviru navijačke grupe Jakuze istakle su za vreme utakmice transparent NESKO IZVINI .

Foto : Slobodan Simić