PFL Sombor: Brestovčani zalečili prošlonedeljni poraz, pobedivši komšije u Staparu
25.04.2013 Vinko Janković

Susret komšija, bio on prvenstveni ili prijateljski, oduvek je privlačio pažnju ljubitelja fudbala iz ova dva sela na severu Bačke u somborskoj opštini. Današnji prvenstveni, igran radnim danom , slabo je bio posećen, jer je samo pedestak gledalaca ispratilo ovaj svojevrsni derbi. Možda poslednji rezultati koje su postigle ove dve ekipe(staparci visoko poraženi u Prigrevici, a brestovčani kod kuće od ratkovčana)učinili su ovaj susret manje značajnim. Ipak, gosti iz Bačkog Brestovca su se danas iskupili novom pobedom u gostima za prošlonedeljni debakl pred svojim navijačima, a staparci su novim porazom  pred svojom publikom, i četvrtom izgubljenom utakmicom zaredom, pali na deseto mesto na tabelii, a nastave li ovako , doće u opasnu zonu. Današnja utakmica je odigrana po veoma toplom i sparnom vremenu na tvrdom terenu, a akteri su se trudili da postignu što bolji rezultat. Početak susreta je protekao u ispitivanju protivnika i lopta je često išla sa jedne na drugu stranu terena. Domaća ekipe je prva došla u vođstvo u 21. minuti kada je posle jednog kornera Igor Pekez glavom promenio putanju lopti i poslao je u nebranjeni deo mreže. Minutu kasnije korner za goste, ali je golman domaćih izbacio loptu u polje i tako otklonio opasnost za svoju mrežu. Četiri minuta kasnije , čuvar mreže domaćih, Milan Pekez je smelom intervencijom u noge gostujućem napadaču zatvorio put ka golu-. U 30 minuti gosti izjednačuju posle slobodnog udarca, odbijenu loptu prihvata Vladan Lukić i topovski je šalje pod prečku. Do kraja poluvremena, vredna pomena je jedna smela intervencija golmana domaćih , koji je hrabrim padom u noge protivniku , sačuvao svoju mrežu. Drugo poluvreme , lepim golom je otvorio najbolji pojedinac susreta, Davor Čuljak, kada je jednim šutem u gornji desni ugao gola golmana Pekeza , poslao loptu za 1: 2. . Šansa Agbabe iz 53. minuta, kada je okrenio dvojicu čuvara, nije završena golom jer je šut centarfora gostiju otišao preko gola. . Samo minut kasnije, Čuljak stupa na scenu, utrčava u šesnaesterac domaćih, vara čuvara mreže i povisuje na 1: 3. Na drugoj strani , tri minuta kasnije, Pekez iz slobodnog udarca , trenira gostujućeg čuvara mreže, Vukobratovića , koji lepom paradom loptu šalje u korner. Nastavak utakmice protiče u naletima Hajdukovih napadača, a već u 59. minuti, prodor Jusufija završava se dodavanjem na Lazendića koji šalje loptu ka golu , ali ona se odbija od nekog igrača BSK-a i pogađa prečku. U 71 minuti , ponovo lazendić u napadu, a golman gostiju ponovo odličan. Svoj treći gol na današnjoj utakmici, Čuljak postiže u 78 minuti, kada sa lakoćom, po sred gola, vara domaćeg čuvara. Samo minuta kasnije , novo vođstvo fudbalera iz Bačkog Bresstovca. U jednom kontranapadu gostiju, golman domaće ekipe očajnički ruši napadača BSK-a i to je penal za goste kojeg Petrović pretvara u gol za konačnih 1: 5. Do kraja susreta , u dva navrata istakao se čuvar mreže , inače rezervni golman brestovčana, Vukobratović, koji je odlično odbranio svoju mrežu na današnjoj utakmici . U fer i korektnoj utakmici, pokazana su samo dva žuta kartona, sudijska trojka iz Sombora odlično je obavila svoj deo posla, a svakako da su svojim ponašanjem i sami fudbaleri učestvovali u jednoj poštenoj prvenstvenoj borbi za bodove.

Stapar. 24. april 2013  HAJDUK-B S K   1:5 (1:1) Igralište Hajduka. Gledalaca 50. Sudija KIRŠNER, pomoćnici Vračar i Lukić (svi Sombor) Strelci I. . Pekez u 21. za Hajduk, a N.  Lukić u 39, Čuljak u 46, 54, i 78 i Petrović u 79 iz penala za BSK. Žuti kartoni : V. Lukić i Petrović (BSK). Crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice Davor Čuljak (BSK)
HAJDUK: M. Pekez, Volić, Benčić, Tešić, I. Pekez, Nađ, (Grba), Lazendić, Jusufi, Jovanović, Milć i Divjak.
B S K : D. Vukobratović, Bagić, Lončar, Pelengić, Božić, Stanković(Ganić), Petrović V. , Lukić, Agbaba(Čović) , N. Lukić, Čuljak (  B. Vukobratović)

Na slici momenat iz 21. minuta kada je domaći tim golom Igora Pekeza došao u vođstvo od 1: 0. U gornjem levom uglu najbolji pojedinac ztakmice DAVOR ČULJAK  iz pobedničke ekipe