OFK Brzi Brod
Jedinstvo 1936
Jedinstvo (P)
Timok 1919 nije uspeo da pobedi Đerdap

Jučerašnji susret između Timoka 1919 i Đerdapa, na stadionu pod Kraljevicom, nije opravdao očekivanja ljubitelja fudbala. Po prilično hladnom vremenu za ovaj period godine Zaječarci su imali blagu terensku inicijatinu, ali u celini igra je bila bleda, rastrgana, bezidejna, bez završnice i pravog udarca na gol gostiju. Na drugoj strani i Kladovljani su takođe igrali slabo. Bledom, nepovezanom i zatvorenom igrom, više su vodili računa o svom, nego o protivničkom golu. I na kraju ostvarili su svoj cilj, ostali su neporaženi u gradu na dva Timoka - 1:1.

Uspeli su momci sa lepog plavog Dunava da odole nepovezanim napadima "plavo belih" sve do 43. minuta, kada je vezista Pavle Ognjenović snažno šutirao sa oko 25 metara, lopta se odbila od desne stative i završila iza leđa nemoćnog golmana Vasilija Matejevića - 1:0. Tim rezultatom se otišlo i na odmor, sa nadom u bolji nastavak.

I u drugom poluvremenu ista priča i slika na terenu. I dalje je igra bula jalova i nepovezana sa obe strane, ispod srpskoligaškog nivoa, mada su Timokovci bezidejno pokušavali da drugim pogotkom "overe" pobedu.

U 65. minutu iz jednog od rethih napada gostiju, Dejan Mašić je nespretno startovao u svom kaznenom prostoru nad jednim igračem gostiju a sudija Vojin Janić iz Kruševca je opravdano pokazao na penal. Sa "bele tačke" precizan je bio Ognjen Novčić i izjednačio je rezultat na - 1:1.
Do kraja susreta domaći su imali još dve prilike da stignu do željene pobede, ali u oba navrata mlađani Rastko Nikolić je za malo bio neperecizan. Mogli su i gosti da slave prvu pobedu u prvenstvu, ali je iznenađenje izostalo zahvaljujući vrsnom golmanu i kapitenu Aleksandru Jovanoviću, koji je spasao čist gol, pa je meč okončan podelom plena, u kome je slađi deo kolača pripao komšijama iz Kladova -1:1.

TIMOK 1919 - ĐERDAP 1:1 (1:0)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca 200. Glavni sudija Vojin Janić (Kruševac), pomoćnici Lazar Milojković (Prokuplje) i Đorđe Šaronjić (Kruševac). Strelci: Pavle Ognjenović u 43. minutu (Timok 1919) i Ognjen Novčić u 65. minutu iz penala (Đerdap). Žuti kartoni: Dejan Mašić, Nikola Vanić, Nikola Tričković (Timok 1919), Dejan Novčić, Luka Đjokić, Milos Mitrović, Stefan Rudić, Bogdan Milenković i Bogdan Milutinović (Đerdap)

TIMOK 1919: Jovanović, Kiš (Cvetković), Tričković, Milunović, Pavlović, Vanić, Mašić, Ognjenović (Rosić), U. Nikolić (Stojadinović), R. Nikolić, Janković.
ĐERDAP: Matejević, Milenković, Močić, Milutinović (Cvetković), D. Novčić (Miladinović), O. Novčić (Mihajlović), Đapa, Mitrović (Ćurčić), Đokić, Rudić, Rakovica (Pecarski).