Radnički (S)
SFS Borac
OFK Sinđelić
Poraz Trsteničana na otvaranju sezone pred svojim navijačima

U 3. kolu Srpske lige grupa Istok fudbaleri Trstenika, povratnika u ovaj rang, su na svom terenu poraženi od ekipe Jedinstva iz Paraćina rezultatom 0:2.

U prvih pola sata igre Trsteničani su imali posed i uglavnom napadali preko agilnog Andrije Dobrosavljevića čije uotrebljive centaršuteve napadači domaćih nisu koristili. U ovom period igre se videlo da su gosti iskusniji. U 39. minutu jedna dubinska lopta Nastasijevića je prevarila Krstića došla do Obradovića koji manirom iskusnoig strelca lobuje Markovića za vođstvo gostiju. Imali su gosti još jednu odličnu priliku u prvom poluvrfemenu, ali je vrlo precizan i jak udarac Conića golman Marković odbio u korner.

I samo što je počelo drugo poluvreme kada se očekivala ofanzva domaćina gosti dupliraju prednost. Naime u 50. minutu posle jednog centaršuta u šesnaestercu domaćina se najbolje snašao Stojanov, koji je rezantnim udarcem postavio konačnih 0:2. Mogao je nesigurni sudija Tošić da pokaže na belu tačku kada je u prodoru ka golu oboren Dobrosavljević, međutim nije se oglasio pa su nade u neizvesnu završnicu izostale. U nastavku si domaćini pokušavali da ublaže poraz ali su se iskusni gosti uspešno odbranili.

Sve u svemu zaslužena pobeda Paraćinaca na gostovanju u Trsteniku. Stručnom štabu Trsteničana prestoji da spreme ekipu za naredne mečeve i da poboljšaju posebno efikasnost. U sledećem kolu ekipa Trstenika PPT gostuje u Kruševcu Jedinstvu dok će Paraćinci na još jedno gostovanje ovoga puta u Prahovo ekip Dunav.

Trstenik PPT – Jedinstvo (P)

Stadion kraj Morave u Trsteniku, gledalaca 200. Sudija: Tošić (Bor). Strelci: Obradović u 40. i Stojanov u 50. Žuti kartoni: Đorđević u 12, Milosavljević u 45. i Marković u 55. Trstenik PPT, a Stojanov u 56. i Obradović u 68 .minutu Jedinstvo (P)

Trstenik PPT: L. Marković, A. Milosavljević, Milovanović, Krstić (od 46. Matović), Jevtić, Miloševac (od 85. Batoćanin), B. Milosavljević, Dobrosavljević (od 85. Karić), DJordjević (od 61. Petrović), Luka Marković, M. Savić (od 61. S. Savić).

Jedinstvo (P): Brkić, Tadić, Mitić (od 8. Nastasijević), Stančić, Krkić, Obradović (od 84. Marinković), Klašnja (od 46. Stojanov), Conić, Dedijer (od 46. Milenković), Radovanović (od 84. Kovačević), Mijatović.

Srpske lige Srpske lige Srpska liga Istok Trstenik PPT Jedinstvo (P)