Partizan
Zvezda povela protiv Radničkog u polufinalnoj seriji
30.04.2024 SPD Radnički

Detalj sa meča - foto: SPD Radnički

Crvena zvezda povela je u finalnoj seriji plej-ofa Super lige Srbije, pošto je na svom bazenu bila bolja od Radničkog, rezultatom 12:7.

Na slabiji golgeterski učinak Kragujevčana svakako da je uticao izostanak povređenog Lazara Vićkovića, najboljeg strelca i jedinog levorukog igrača, a veliki pečat pobedi „crveno-belih“ dao je i veoma raspoloženi golman Vladimir Mišović.

Domaći su bili u vođstvu od početka susreta, ali se do sredine druge deonice vodila prilično ujednačena borba. Međutim, tada su gosti propustili dve kontre „oči u oči“ sa golmanom i nekoliko izglednih prilika sa igračem više, što je Zvezda iskoristila i na poluvreme otišla sa čak pet golova prednosti – 7:2.

U sličnom ritmu Beograđani su nastavili i u drugom poluvremenu, pa je prednost sve više rasla, do najvećih „plus osam“ u jednom trenutku (11:3).

Tek u poslednjoj četvrtini Radnički je zaigrao kako ume, prepolovio zaostatak (11:7) i nagovestio da bi u narednom okršaju mogao da pruži znatno jači otpor.

Najefikasniji u ekipi Radničkog bio je Marko Janković sa tri gola, dok je Kristian Šulc postigao dva. Na drugoj strani prednjačio je Draško Gogov sa tri gola, a po dva su postigli Nikola Bursać, Dušan Marković i Miloš Vukićevićs.

Pred vaterpolistima Radničkog je sada zadatak da pobedom u revanšu, 8. maja, u Kragujevcu, produže polufinalnu seriju i izbore se za „majstoricu“ koja bise tri dana kasnije igrala u Beogradu.

Crvena zvezda – Radnički 12:7 (2:1, 5:1, 4:1, 1:4)

BEOGRAD – Bazen: „25. maj“. Sudije: Raković i Prlić.

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Bursać 2, Danković, Marković 2, Subotić 1, Vasić, Gogov 3, Basara, Vukićević 2, Seman 1, Milojević, Radović, Ivanović, Popović 1. Trener: Filipović.

RADNIČKI: Virijević, Kojić, Stanojević, F. Janković, Ranđić, Gavrilović, Adeišvili 1, Dadvani 1, M.  Janković 3, Cvetanov Ivanov, Šulc 2, Pljevančić, Todorovski, Antić. Trener: Kozomora.