Mladost (L)
TSC
Partizan pobedom na Banovom brdu obezbedio kvalifikacije za Ligu šampiona

Partizan na Banovom brdu ne zna za pobedu pune tri godine, još od maja 2021, a danas su im tri boda preko potrebna u borbi, sa TSC-om, za drugo mesto i nastup sledeće sezone u Ligi šampiona. Čukarički takođe bije bitku sa Vojvodinom i kragujevačkim Radničkim ne bi li zauzeo magično peto mesto i od jeseni nastupio u Ligi konferecija. Dakle, meč je od krucijalne važnosti za oba takmaca.
Rano je krenulo sa uzbuđenjima, igrao se 7. minut kada je Sisoko oduzeo jednu loptu na centru i sjajno uposlio Mela, ovaj se iznenada našao usamljen na ivici šesnaesterca gostiju, međutim oklevao je pa mu je požrtvovani Filipović ušao u šut i poštedeo muka svog vratara. Čukarički je mnogo aktivniji na početku, idelno poslužen od Docića u 13. minutu Ivanović se našao sam pred golmanom Jovanovićem koji se istakao intervencijom i pored snažnog šuta koji je ovaj uputio. Golman Partizana Jovanović je poput hobotnice i u 24. minutu zaustavio je težak šut Ivanovića iz blizine, prethodno dobro posluženog od Mela.
Neverovatno je koje šanse danas Čukarički ne koristi, u 33. minutu se obrukao i Adžić, jer sa 5-6 metara neometan loptu glavom šalje pokraj gola. Prvi udarac u okvir gola Partizan je uputio tek u 37. minutu preko najboljeg strelca Saldanje, šut nije bio naročito jak pa je lopta bila lak plen za Samurovića. Viđeno je veoma malo dobrog fudbala u prvom poluvremenu od pretendenta za takmičenje u Ligi šampiona, potpuno su nadigrani od ˝brđana˝.
Mnogo angažovanije su krenuli crno-beli u nastavku i do pogotka stigli u 55. minutu. Stojković je pasom ostavio Severinu samog pred golom, a on je rezantnim udarcem savladao nemoćnog Samurovića. Pet minuta kasnije prednost je mogla biti duplirana, posle centaršuta Antića Saldanja je nešto slabije zahvatio loptu glavom pa je golman domaćih lako intervenisao. Nakon lošeg perioda Čukarički uspostavlja ravnotežu na terenu, a u 69. minutu ima i ogromnu priliku da izjednači. Najpre je Jovanović šutirao sa 12 metara i bio izblokiran, lopta je došla na peterac odakle je Tošić bekovskim udarcem šalje visoko iznad prečke.
Poslednjih dvadesetak minuta lopta je više u posedu belo-crnih sa brda. Posle jedne dobre akcije napadačkog reda domaćih u 82. minutu Stanković se našao u izglednoj prilici, njegov snažan šut sa oko 12 metara iskosa Jovanović je odbranio nogom i još jednom izrastao u junaka utakmice. Zahvaljujući njemu Partizan je ovog proleća osvojio zaista veliki broj bodova. Na kraju, igrao se 5. minut nadoknade kada je kapiten domaćih Docić zbog pogibeljnog starta nad Baždarom zaradio isključenje i neslavno završio utakmicu.
Svakoj ekipi je pripalo po poluvreme s tim što za razliku od Partizana, Čukarički svoje prilike nije uspeo da realizuje u prvom poluvremenu. Ovom pobedom gosti su kolo pre kraja obezbedili učešće u kvalifikacijama za Ligu šampiona, a u poslednjem ovosezonskom kolu narednog vikenda Partizan će dočekati Radnički iz Kragujevca, dok Čukarički ide u goste novom-starom šampionu Crvenoj zvezdi.

ČUKARIČKI - PARTIZAN 0:1 (0:0)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 1200. GL.SUDIJA: Simović Novak. POM.SUDIJA: Đurović Nikola i Simović Miloš. STRELAC: Severina 55.min (Partizan). ŽUTI KARTONI: Stanković, Docić, I.Miladinović i Stevanović (Čukarički), Saldanja i Šćekić (Partizan). CRVENI KARTON: Docić 90+5.min (Čukarički)
ČUKARIČKI: Samurović, Tošić, Docić, Stevanović, Ivanović, Adžić (Nikčević), Sisoko (Kovač), Jovanović, Stanković, I.Miladinović (Pavkov), Melo (Tedić).
PARTIZAN: Jovanović, Stojković, Antić, Severina (Baždar), Natho (Saničanin), Saldanja (Nikolić), Kalulu (Šćekić), Ovusu, Filipović, Zahid (Goh), Kovačević.

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije - Play Off Čukarički Partizan