Bečej 2003
Tisa zadržala korak sa vodećima
14.11.2023 Stevan Davidović

Futsaleri Tise pre početka utakmice (foto: Stevan Davidović)

U 6. kolu Futsal lige Vojvodine ljubitelji ovog sporta mogli su da uživaju u igri domaće Tise i Omladinca iz Novih Banovaca. Oba rivala igrala su napadački, Å”to je doprinelo da neizvesnost o pobedniku traje do poslednjeg zvuka sirene.

Izabranici Mite Kobiljskog ekspresno su doÅ”li do 2:0, Å”to goste iz Novih Banovaca nije obeshrabrilo, ubrzo su golom svog kapitena UroÅ”a MiloÅ”evića, smanjili na 2:1, da bi NebojÅ”a Đukić dva minuta kasnije ponovo doveo svoju ekipu u vođstvo (3:1). Gol Srđana Bajića za 3:2, nagovestio je neizvesnost na ovoj utakmici, da bi potom na scenu stupio najbolji pojedinac susreta UroÅ” MiloÅ”ević i sa dva brzometna gola obezbedio da Omladinac na odmor ode zadovoljniji (3:4).

U nastavku su domaći silovito krenuli u želji da Å”to pre izjednače, međutim to su uspeli tek u 29. minutu kada je Marko Vujević, sa distance suilovitim udarcem po sredini gola izjednačioĀ  (4:4). Gosti su imali priliku ponovo da povedu, ali je u nekoliko navrata kapiten domaćih Zoran Ćurčić sigurnim odbrana to sprečio. Gol odluke u 35. minutu, posle asistencije Stojanova, postigao je na spretan način, Nenad Vinović za 5:4. Ekipa Omladinca je do kraja, sa golmanom u napadu, pokuÅ”ala da stigne do izjednačenja, ali u tome nije uspela.

Nenad Vinović i Strahinja Josimović (foto: Stevan Davidović)

Tisa - Omladinac 5:4 (3:4)

Novi Bečej: Sporska hala Jedinstvo. Sudije: Dimitrije Matić (Å id), Đoka Simendić (Mol), Branko GrmuÅ”a (Petrovaradin). Delegat: Jovo Galić (Novi Sad). Strelci: 1:0 IkraÅ”ev u 1, 2:0 Vujović u 6, 2:1 MiloÅ”ević u 12, 3:1 Đukić u 14, 3:2 Bajić u 15, 3:3 MiloÅ”ević u 16, 3:4 MiloÅ”ević u 17, 4:4 Vujović u 29, 5:4 Vinović u 35. minutu. Žuti karton: IkraÅ”ev (Tisa).

Tisa: ĆURČIĆ, VUJOVIĆ, IKRAŠEV, ĐUKIĆ, Ž. KOBILJSKI, Radosavljev, Lazarević, Josimović, Stojanov, Vinović, Dražić.

Omladinac: VASIĆ, STIKIĆ, TURČINOVIĆ, MEDIĆ, MILOÅ EVIĆ, Milinković, Bajić, Å iklić, RaÅ”ula, Medić, Drča, Bjelobrk, Sretenović.

PiÅ”e: Stevan Davidović