Garevina
OFK Orašje 1960
U derbiju začelja Kamenorezac 76 pobedio Mladost iz Toljevca

FS Rasinskog okruga - foto: fsro.org.rs

Duel dve ekipe sa začelja tabele u Dublju između domaćeg Kamenoresca 76 i Mladosti iz Toljevca završen je pobedom domaćeg kluba rezultatom 3:2, poluvreme 2:1.

Bilo je ovo 24 kolo Druge Rasinske okružne lige u kome su rivali bili u većem delu izjednačeni u igri, gosti su iskoristili nesmotrenost odbrane domaćih i u 8. minutu pogodkom Stefana Anđelkovića došli u vođstvo sa 0:1. Dubljani su pokušavali da izjednače ali nisu nikako uspevali sve do 19. minuta kada je danas najbolji igrač na terenu Nikola Pecić uspeo da poravna rezultat 1:1. Debitant u redovima Kamenoresca 76 Adrijan Vidaković u svojoj drugoj utakmici igrao je dobro i uspeo da u 24. minutu postigne lep pogodak za svoj tim 2:1 i pokazao da je veliki talenat, oko 50 gledalaca ga je pozdravilo aplauzom za igru koju je pružio na terenu.

Fudbaleri Mladosti su uspeli da u 51. minutu pogodkom Ivana Stošića izjednače rezultat, zahvaljujući danas nesigurnoj odbrani domaćih. Ipak u 54. minutu posle opravdano dosuđenog jedanaesterca za Kamenorezac 76, dubljani dolaze u vođstvo, siguran realizator sa bele tačke bio je Nikola Pecić i to je bilo 3:2 i nova tri boda.

Sve pohvale za izuzetno dobro i nepristrasno suđenje glavnog arbitra na ovoj utakmici Lazara Markovića, kome su sa strana uspešno pomagali mahanjem Igor Erčević i mlada dama Jana Vukosavljević. Delegatsku dužnost je isto tako profesionalno obavio Milan Tatić. Sve u svemu, prosečna igra jednih i drugih, domaći su i pored nepovezane igre uspeli da sačuvaju vođstvo i osvoje tri važna boda. Sada su na tabeli i dalje na 14. mestu sa 18 bodova, a Mladost na 15. mestu ima 14 bodova. U narednom 25. kolu oni gostuju u Garevini, a Mladost kući dočekuje Vinogradar iz Riljca.

Fudbal Fudbal Druga rasinska okružna liga Kamenorezac 76 Mladost (T)