Rad
Brodarac
Teleoptik
Torlak posle još jednog poraza na Adi ima jasan pogled ka zoni

Poraz od Rada u sredu ugasio je Torlaku i poslednju nadu u opstanak, pa se tim iz Kumodraža nakon dve godine takmičenja u Srpskoj ligi i igranja kao domaćin na zamenskom stadionu FSB na Adi, jer njihov još nije renoviran, vraća u zonu. Do kraja, ovog po njih neuspešnog prvenstva, imaju odigrati još sedam kola, a današnji rival su im bile komšije sa Bulbuldera.

Zvezdara je u meč ušla ambicioznije, igrao se 10. minut kada je malo nedostajalo da povedu. Prvo je izblokiran šut Milosavljeva sa desetak metara, a potom Dragić sa još manje udaljenosti pogađa stativu. Nešto kasnije, igrao se 18. minut, Daničić je udarcem sa oko 20 metara dobro zagrejao dlanove domaćeg golmana, koji je loptu izbacio u korner. Posle udarca iz ugla još jednom se tresla stativa Torlaka, ovaj put zamalo je bio neprecizan Živković.

Kazna za promašaje Zvezdaru stiže u 33. minutu kada Torlak iz prvog udarca na gol, koji je izveo Todorović, stiže do vođstva. Trećeplasirani tim lige se ne miri sa porazom, Dragić u 38. minutu još jednom preti, ovaj put šutem sa oko 20 metara. Odbranom se ponovo istakao Rnić, kao i dva minuta kasnije kada je uspešno zaustavio udarac Živkovića sa 12 metara. Ispromašivao se danas Dragić, u 42. minutu sa 13-14 metara gađa pored gola domaćih, pa je njegov tim na odmor otišao sa golom zaostatka.

Gosti i u nastavku umaju inicijativu, s tim što prve dve šanse koriste i u kratkom vremenskom intervalu totalno preokreću rezultat u svoju korist. Strelac oba gola za Zvezdaru bio je Đorđević u 55. i 58. minutu.

Gosti zatim smanjuju intezitet i rutinski privode utakmicu kraju. U 64. minutu malo je nedostajalo da uvećaju prednost, Milosavljev je sa 13 metara loptu poslao tik iznad prečke. Mogli su doduše i gosti do poravnanja u 81. minutu kada se iznenada Petrović našao sam pred Marinkovićem, međutim golman Zvezdare je bio uspešniji. Šlag na tortu i treći pogodak za zelene delo je Dragića posle solo prodora u 86. minutu. Zvezdara se ovom pobedom učvstila na trećem mestu, dok za Torlak i definitivno više spasa nema.

Sledećeg vikenda Torlak će još jednom biti domaćin ovaj put surčinskom Jedinstvu, dok Zvezdara na svom prelepom i egzotičnom stadionu dočekuje dobanovačku Budućnost.

TORLAK - ZVEZDARA 1:3 (1:0)

STADION: SC FSB Ada Ciganlija. GLEDALACA: 70. GL.SUDIJA: Nikolić Nemanja. POM.SUDIJE: Perišić Nemanja i Stojanović Marko. STRELCI: Todorović 33.min (Torlak), Đorđević 55. i 58. i Dragić 86.min (Zvezdara). ŽUTI KARTONI: Krsmanović (Torlak), Pavlović (Zvezdara).

TORLAK: Rnić, Cvetković, Jovančić, Pražić (Ilić), Vukotić, Milentijević (Maksimović), Milovanović (Janković), Todorović (Živanović), Zečević (Šalipur), Krsmanović, Petrović.

ZVEZDARA: Marinković, Živković, Avramovski (Jakovljević), Pavlović, Gusnić, Ivanić, Milisavljev (Kuzmanović), Dragić, Perić, Đorđević (Milicanović), Daničić (Miljković).