Teleoptik
Sinđelić
Radnički
Prazne puške na Starom sajmištu

Sjajan start sa dve vezane pobede Brodarac je postavio iznad crte za ispadanje. U slučaju pobede nad današnjim rivalom sa Dorćola, pretekao bi ga na tabeli i mnogo mirnije ušao u završnicu prvenstva.

Brodarac je krenuo ofanzivno i već na isteku drugog minuta mogao je da povede. Mitrović je izašao sam pred golmana i lobovao ga, a Tošić je sa same gol linije loptu izbacio u polje sačuvavši mrežu netaknutom. Gosti potom u 13. minutu imaju ogromnu priliku da povedu, nakon duela Ćorovića i Marušića u kaznenom prostoru domaćih, glavni sudija je odlučio da pokaže na belu tačku. Spasić je bio nesiguran izvođač najstrože kazne, njegov slab šut golman Lazarević je pročitao i odbranio.

Nisu se gostujući igrači demoralisali posle neiskorišćenog jedanaesterca, naprotiv lopta je više u njihovom posedu, međutim dobro postavljen odbrambeni blok Brodarca nije dozvolio da njihov golman dođe u neugodnu situaciju. Dorćolcima je jedino preostalo da probaju ugroziti Lazarevića sa distance, a najopasniji šut uputio je Spasić sa 18 metara na isteku 45. munuta, golman domaćih je dobro odreagovao i izboksovao loptu u korner.

U nastavku se igra dosta nepovezano, greši se na obe strane terena. Prvu naizgled dobru priliku prave domaći iz prekida. Lakčević je izveo udarac iz ugla i pronašao na drugoj stativi Pavlovića koji loptu sa 7-8 metara šalje pokraj stative. Agilni centarfor Dorćola Nikolić se u 60. minutu oslobodio protivnika, ali nije najbolje podesio nišanske sprave te je sa desetak metara pogodio samo spoljni deo mreže. Minut kasnije, posle kornera za goste, najviši u skoku bio je Stojanović, njegov snažan udarac glavom bravuroznom parodom zaustavio je Lazarević.

Poslednjih pola sata prošlo je bez uzbuđenja pred golovima, ostao je najnepopularniji rezultat, osvojenim bodom ipak mogu biti zadovoljniji gosti. Brodarac je domaćin i narednog vikenda kada je na programu 19. kolo i dočekuje surčinsko Jedinstvo, dok GSP Polet Dorćol igra na svom terenu protiv poslednjeplasiranih Građevinara.

BRODARAC - GSP POLET DORĆOL 0:0

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Božović Nikola. POM.SUDIJE: Milanović Stefan i Stojanović Marko. ŽUTI KARTONI: Pavlović (Brodarac), Marušić (GSP Polet Dorćol).

BRODARAC: Lazarević, Ćorović, Manov (Janković), Zečević (Bojović), Pavlović, Ilić, Vranješ (Bogdanović), Lakčević, Savić, Vučetić, Mitrović (Dacić).

GSP POLET DORĆOL: Marić, Tošić, Tatomirov, Radulović, Jovanović, Nikolić (Mijušković), Spasić (Dimić), Marušić, Đorđević, Stojanović, Daraboš.