Kabel
Dinamo 1945
Podunavac
Radnički nadoknadio minus od 2 gola i izborio remi sa gostima iz Rume

Na stadionu kraj Skrobare, u 27. kolu Srpske lige grupa Vojvodina, viđena je odlična utakmica u kojoj su igrači Radničkog uspeli da nadoknade minus od 2 gola i remiziraju sa drugoplasiranom ekipom GFK Sloven iz Rume.

U prvom poluvremenu apsolutnu dominaciju i odličnu igru prikazali su na terenu gosti iz Rume. Prvo su zapretili u 7. minutu, kada je Kuljanin asistirao za iskusnog Branu Ilića, nekadašnjeg igrača Partizana, koji je snažno šutirao, ali je njegov šut odbranio Đekić. U 12. minutu nakon kornera Ilića, Savinović je na drugoj stativi pogodio spoljni deo stative domaćih. Tri minuta kasnije raspoloženi Ilić probija po desnoj strani, upućuje šut ka bližoj stativi, ali je opet bio siguran Đekić. Kada se očekivao kraj poluvremena, igrač Slovena Radović na ivici šesnaesterca dribla 2 igrača i odlično proigrava mladog Kuljanina koji sa 10 metara pogađa za 0:1.

U drugom poluvremenu prvu priliku imali su domaći, kada je Radić asistirao za Provčija koji je desno iskosa, na sreću gostiju, bio neprecizan. U 61. minutu raspoloženi Kuljanin povlači brzu kontru odigrava za Ilića koji na drugoj stativi pronalazi Marinkovića koji rutinski pogađa za 0:2.

Nakon drugog pogotka gostiju počeli su crveno-crni da pritiskaju i u 71. minutu Stepančev sa leve strane  sjajno centrira i pronalazi Karišića koji prima loptu na grudi, spušta je dole i šalje je iza leđa golmana gostiju Šegavca za 1:2 i povratak u meč. Kada se pomislilo da će tri boda završiti u Rumi u 90. minutu srušen je na preko 20 metara od gola Mitrović. Iskusni Karišić izveo je slobodan udarac i lopta je na ivici šesnaesterca pogodila u ruku igrača iz živog zida. Glavni sudija Tešanović opet dosuđuje slobodan udarac, a Karišić ovoga puta desno iskosa precizno šalje loptu u  suprotan ugao za izjednačenje i veliko oduševljenje prisutne publike na stadionu.

U sledećem kolu, 18. maja od 17 časova, fudbaleri Radničkog gostuju ekipi OFK Kikinda.

Radnički - GFK Sloven 2:2 (0:1)

RADNIČKI ZRENJANIN: Đekić, Pelemiš, Topić, Vrbljanac, Mitrović, Karišić, Kovačević, Gardinovački, Janjatović, Provči i Borisavljević. Zamenici igrača: Nosalj, Radić, Stevanović, Arsić, Kosović, Milanović i Stepančev.

SLOVEN: Šegavac, Simić, Radović, Savinović, Lukešević, Jandrić, Ilić, Popović, Batalo, Marinković i Kuljanin. Zamenici igrača: Stepanović, Protić, Velikić, Stojisavljević, Grujičić, Aleksić i Janjić.