Radnički 1905
Bačkogradištanci u nadoknadi vremena stigli do tri boda
06.05.2024 Administrator

Stanko Radosavljević strelac pobedonosnog gola za Vojvodinu - foto: V. Jankov

Okršaj našeg najstarijeg kluba i najstarije, od ukupno deset  Vojvodina, privukao je veliku pažnju ljubitelja fudbala, koji su uživali u dramatičnosti rezultata. Gradištanci su na kraju pobedili  ideničnim rezultatom kao jesenas u Subotici, ali sada golom u šestom minutu nadoknade. Kada su već, gotovo, svi izgubili nadu za pobedom, Janković je brzo izveo slobodan udarac do Jovića, koji je idealno centrirao, a pred golom gostiju maestano reagovao Radosavljević i sa peterca smestio loptu u mrežu za konačnih 3:2 i radost saigrača i brojnih navijača.

Početak nije obećavao takvu dramu na kraju. Đekić je, posle prekida, već u šestom minutu doveo domaće u vođstvo od 1:0, a golgeter ekipe Erdeljan je u 29. minutu iz penala duplirao vođstvo i na odmor se otišlo sa sigurnih 2:0.

U nastavaku je došao mali pad koncentracije domaćih igrača, što su gosti iskoristili i za pet minuta postigli dva gola, prvo Radmanović u 51, a onda i iskusni Matijašević u 56. minutu. Pokušavali su domaći da se vrate, ali promene rezultata nije bilo do već opisanog šestog minuta nadoknade.

Vojvodina - Bačka 1901 3:2 (2:0)

Bačko Gradište: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 400. Sudija: Nikola Đurić. Strelci: Đekić u 6, Erdeljan u 29 (11 m), Radosavljević 90+6 minutu za Vojvodinu, a Radmanović u 51, Matijašević u 56. minutu za Bačku 1901. Žuti kartoni: Ćirić, Erdeljan (Vojvodina), Kiš, Kopunović (Bačka 1901).

Vojvodina: Šovljanski, Ilić, Dabižljević, Ćirić, Đekić, Erdeljan, Radosavljević, Janković, Lojović, Božičić (od 57. Jović), Brkić.

Bačka 1901: Sabo, Gnjatović, Malenčić (od 64. Temunović), Vrana (od 90+4 Ivković), Radmanović, Matijašević, Mezei, Kiš, Šijačić, Bašić Palković (od 46. Nenadović), Kujundžić (od 80 Ćakić).