Dušan Joković
15'
Burmaz u 92. za trijumf Zmajeva u Pazaru!
26.04.2023 Aleksandra Stojković

Fudbaleri Voždovca pobedili su kao gosti Novi Pazar rezultatom 0:1 (0:0), u utakmici koja je danas odigrana u okviru 32. kola Super lige Srbije. Zanimljivu fudbalsku predstavu prikazali su igrači oba tima, a ključni momenat desio se u 92. minutu kada je Borisav Burmaz odličnm udarcem van kaznenog prostora savladao protivničkog čuvara mreže i tako doneo pobedu svom timu.

Domaći igrači su prilično ofanzivno ušli u meč, a već u četvrtom minutu kapiten Zmajeva Katić je lako izašao na kraj sa jednim šutem iz daljine. Uzvratili su gosti pet minuta kasnije. Ajdinović je solidno izveo slobodan udarac iskosa s leve strane posle čega je usledio prvi korner za beogradski tim, ali nije bilo većih uzbuđenja pred golom Novog Pazara.

Deset minuta kasnije usledio je opasan napad po desnom boku, ovoga puta Mijailović je uputio oštar centaršut da desne strane, ali je malo falilo da neko od njegovih saigrača stigne loptu na drugoj stativi. U 25. minutu Pantović je imao karakterističan prodor po levoj strani, međutim, nije da dođe u poziciju da pripreti golu rivala.

Bio je to period bolje igre tima sa Dušanovca, a u 32. minutu Dragan Stoisavljević pogodio je mrežu domaćina, ipak nakon VAR provere pogodak je poništen zbog ofsajda. Pet minuta pre kraja prvog dela igre Mijailović je uputio odličan centaršut kojim je pronašao Damjanovića čiji pokušaj glavom je završio za malo preko prečke. Nešković je u 44. minutu imao solidan prodor po levoj strani, uputio je udarac ka golu, međutim, izblokiran je i usledio je novi korner posle kog nije bilo promene rezultata.

U trećem minutu igre u nastavku Ajdinović se istakao pravovremenim klizećim startom u šesnaestercu kojim je onemogućio prodor protivničkog igrača ka petercu. Još bolji start demonstrirao je Damjanović  u 51. minutu kada je presekao dodavanje kojim bi centarfor domaćih izbio sam pred čuvara mreže Zmajeva. Tačno po isteku sat vremena igre strateg Voždovca izvršio je dvostruku promenu u svom timu, na teren je poslao Burmaza i Vujanovića, umesto Stoisavljevića i Lazarevića.

Pet minuta kasnije Ajdinović je oprobao udarac iz velike udaljenosti, ali nije bio precizan. U 69. minutu Katić je bravuroznom reakcijom intervenisao i sačuvao svoju mrežu netaknutom nakog dobrog pokušaja glavom centarfora domaće ekipe. Nova dupla promena u taboru ekipe iz Braće Jerković viđena je u 72. minutu kada su Ivezić i Đorđević zamenili Jočića i MijailovićaZečević je u 74. minutu postao prvi igrač iz tabora gostiju koji je dobio žuti karton.

U narednom minutu viđena je najlepša akcija Beograđana, Nešković je prihvatio pas iskosa na levoj strani u kaznenom prostoru, odatle je uposlio Pantovića u srcu šesnaesterca, koji je lepo šutirao, ali je izblokiran. Nešković je bio veoma raspoložen za igru na ovom susretu, oprobao je udarac i u 80. minutu, međutim, taj pokušaj je završio pored gola. Istog minuta izvršena je i poslednja izmena u gostujućem sasatvu, Pantović je mesto na terenu prepustio mladom Mitroviću.

Glavni arbitar meča produžio je utakmicu za tri minuta. U drugom minutu sudijske nadoknade Borisav Burmaz prihvatio je loptu malo izvan kaznenog prostora, uputio topovsko đule ka golu Novog Pazara i doneo vođstvo i ispostaviće se pobedu za Voždovac.

Šef stručnog štaba kluba iz Zaplanjske, gospodin Nikola Puača, izneo je utiske nakon nove pobede svog tima.

„Bili su veoma teški uslovi za igru, ali i pored toga smo prikazali dobru igru, naročito u prvom poluvremenu. Falilo nam je malo direktnosti, imao je i Novi Pazar svoje šanse, ali nagrađeni smo golom u poslednjem minutu za sve što smo danas prikazali. Ova pobeda je za Predraga Medića“, rekao je gospodin Puača.

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet SLS - Play Off Novi Pazar Voždovac