Bele crkve
Zufo
BSK
Pirgos zasluženo dobio gradski derbi

Domaćin u ovom derbiju osvojio je bodove pre svega zahvaljujući snažnijoj igri, boljoj realizaciji povoljnih prilika i jednostavnijem pristupu meču. Fudbaleri KMF Pirot, pokušavali su da često i dugo kombinuju, da igraju klasičan futsal, ali bez realizacije.

Pobednik je u svojim redovima imao Lazara Manića koji ima "bombu" u nogama, snažne iskusne igrače poput Petrovića, Selimovića, Nikolića, Kostića, koji su znalački  kažnjavali greške protivnika. To se dogodilo i u periodu kada je KMF Pirot igrao sa 5 igrača u polju.

Sve čestitke igračima za izuzetno fer i sportsku igru. Gledaoci se vraćaju ovoj igri, što je dobar znak za povratak pirotskog futsala.

Treća futsal liga Istok: FC Pirgos - KMF Pirot 5:1 (1:1)

Hala Kej. Sudije: Dušan Miladinović, Ivan Stanković Niš. Delegat: Dejan Dankov. Strelci: 1:0 Kostić  14. minutu, 1:1 Kovač 19. minutu,  2:1 Manić  21. minutu, 3:1 Petrović  21. minutu, 4:1 Manić 31. minutu i 5:1 Jonic 33. minutu.

Pirgos: Mančić, Petrović, Nikolic, Manić, Kostić, Tančić, Mitić, Jonić, Selimovic, Ivković, Kamenović, Đorđević.
​Pirot: Despotović, Simonov, Dzunić, Cvetković, Filipović, Mladenović, Kovač,  Vacić, Radenković, Pešić.