Šljivići

"Orlovi sa tromeđe" su No. 1 u Prijepolju

25.09.2022 SokoSivi

KMF PP 192 - KMF Ares 7:2 (2:1)

Gradski derbi je opravdao očekivanja! Na otvaranju sezone u Regionalnoj futsal ligi Zapad (grupa A) prijepoljska publika je mogla da uživa u dobrom i čvrstom futsalu, u nekim trenucima na ivici "vatre". Kvalitetniji sastav i Ŕiri roster PP 192 je, na kraju, bez velike drame odneo ubedljivu pobedu - 7:2 (2:1).

Poveli su nominalni gosti u 7. minutu preko Esmira Rondića, ali minut kasnijeĀ Milhad Žigović u kontri "3 na 2" sa oko 7 metara u punom trku Å”picom "ubija pauka" za poravnanje rezultata - 1:1. PP 192 na poluvreme odlazi sa minimalnom prednoŔću zahvaljujući pogotku debitanta Irfana Came u 17. minutu.

"Orlovi sa tromeđe" odlično otvaraju drugo poluvreme, nakon Camine asistencije petom, Stefan Čović zabija pod prečku za 3:1.

Dugo je stajao ovaj rezultat na semaforu, ali je PP 192 u poslednjoj petini meča definitivno slomio otpor Aresa. Najpre je Cama na asistenciju Žigovića povisio na 4:1 u 32. minutu, aĀ minut kasnije Žigović povisio na 5:1. Bećirović je dugom loptom pronaÅ”ao Čovića na 7-8 metara od gola Aresa, koji loptu prima na grudi, "okreće" svog čuvara, dodaje do Žigovića koji ubacuje u gol nemoćnog Lazarevića.

U međuvremenu su igrači PP 192 zaradili 5 faulova, ubrzo i Å”esti, pa je iz kazneneog udaraca sa oko 7m od gola, sa mesta prekrÅ”aja, Asmir Aljović smanjio na 5:2.

Ako je nekih dilema i bilo, razreÅ”io ih je Demir Hanić pogotkom u 35. minutu, nakon odličnog prodora Bećirovića po levoj strani i asistencije na drugu stativu.Ā Tačku na ovaj meč svojim het-trikom stavio je debitant u redovima "orlova sa tromeđe"Ā - Irfan Cama, nakon dobre i brze kontre, u čijoj zavrÅ”nici Dumić pronalazi Camu na "drugoj stativi", a ovaj loptu zakucava od prečku - 7:2.