Beli Orlovi
Vinogradar
U Dublju stari fudbalski rivali podelili bodove

Detalj sa meča - foto: D.Ivanović

Na igralištu u Dublju pred 50 gledalaca u utakmicu odloženog 24. kola Druge rasinske okružne lige, odigrali su nerešeno 1:1, stari fudbalski rivali, domaći Kamenorezac 76 i gostujuća ekipa Stari Trstenik. Ovaj susret vodio je glavni sudija Aleksandar Veličković sa pomoćnicima Nikolom Miljkovićem i Daliborom Bićaninom, delegat je bio Živorad Živković.

Tokom celog susreta igra je bila izjednačena a gosti su prednjačili u broju prekršaja, srećom nije bilo ozbiljnijih povreda igrača. Jedni i drugi su imali šanse koje nisu iskoristili, zrelu priliku za domaće propustio je da realizuje Stefan Simić, a lopta je završila kraj gola gostiju. Ipak u 40. minutu gosti su postigli vodeći pogodak za 0:1, strelac Marko Ilić. To je ujedno bio i rezultat prvog dela susreta.

U nastavku gotovo ista igra jedni i drugi su želeli pobedu ali nisu uspevali, nadmudrivali su se odbrane su dobro funkcionisale a napadači su bili neefikasni. U 54. minutu akcija domaćih u šesnaestercu gostiju iz Starog Trstenika nedozvoljen start nad Milošem Bežanovićem i sudija Veličković je opravdano pokazao na belu tačku. Siguran realizator penala i izjednačujućeg pogodka bio je kapiten Nikola Pecić i to je bilo 1:1. Do kraja domaći pogađaju prečku ali bez promene rezultata.

Posle ovog odigranog kola Kamenorezac 76 je trenutno na 12. mestu sa 24 boda, a Stari Trstenik 18 bodova. Naredno 28. kolo dubljani gostuju kod ekipe Mladosti 1933 u Garevini, i biće to težak susret za goste ali kažu neće se predavati igraće otvoreno i pokušaće da izvuku povoljan rezultat.