Kordun
Naša Zvezda
Bratstvo 2019
ČSK trijumfovao u derbiju kola

U derbiju 3. kola Područne lige "Sombor" ČSK Pivara je savladala Crvenku i nastavila niz od pobeda nad ovim rivalom na svom terenu. Rezultat je bio 2:1, a domaćin je slavio nakon preokreta, a favorit pre meča bila je ekipa Crvenke, oba tima se vode kao glavni favoriti za osvajanje ovog takmičenja.

Početak utakmice je prošao u nešto slabijem tempu, ekipe su se tražile, bilo je dosta grešaka pre svega u vidu preciznih pasova. Na to je uticalo izrazito sparno i toplo vreme koje je vidno otežavalo igru. Crvenka je potom uspostavila "totalnu" kontrolu meča, imala nekoliko šansi iz prekida, domaćin je uglavnom pokušavao da se pronađe a i nisu mogli da se nose sa evidento iskusnijim timom. Crvenka je ređala šanse, a jednu takvu nakon kornera u 37. minutu iskoristio je najvišlji igrač gostiju Radmanović, smestio je loptu glavom u levi ugao golmana Ćulibrka. Posle toga neuspešni pokušaji gostiju da ugroze još jednom gol i dokrajče domaći tim. Prvo poluvreme apsolutno je u znaku Crvenke, jer je ekipa ČSK-a imala samo jednu lepu šansu nekoliko minuta pre primljenog pogotka, a ostalo su sve bili neuspešni pokušaji.

Drugo poluvreme je otvoreno slično kao i prvo, s tim što je energija gostiju prešla na domaće i obrnuto, ali i dalje je Crvenka nekako uspevala da stvara šanse i pored toga što su "izgubili dah" i nisu mogli da se nose sa timom koji poseduje mladost i kondiciju. U 58. minutu Saračević upućuje oštar i previzan centaršut, lopta dolazi do snalažljivog Cicmila koji prosleđuje loptu u mrežu za izjednačenje. Centarfor je u tim momentima "blistao" na terenu jer je bio zaslužan i za prvi indirektno za drugi gol. Crvenka je u tim momentima pokušavala i pritiskala gol protivnika, želeli su gosti pobedu, ali nisu se samo oni pitali na terenu već "Lavovi". Imala je Crvenka dve "mrtve" šanse za postizanje gola, prvo u 68. minutu, zatim u 70. minutu, domaće je spasila stativa, pa golman koji je odbranio dosta udaraca koji su mogli završiti iza njegovih leđa. Ništa se gostima nije isplatilo i od 75. minuta terensku inicijativu i pritisak a golu preuzima domaćin. Jedna takva šansa desila se u 82. minutu, kada je Cicmil iščačkao loptu i poslao je nazad ka kapitenu Šovenu koji lepim dubinskim pasom upošljava drugog napadača Perunovića koji je zatresao mrežu za vođstvo od 2:1 i ispostaviće se pobedu na kraju. Crvenka je pritiskala do kraja meča ali ništa se nije izrodilo. Velika tri boda za "Čelarevske Lavove".

ČSK PIVARA - CRVENKA 2:1 (0:1)

Stadion FK "ČSK Pivara", Čelarevo. Gledalaca: 100. Sudija: Bojan Ivanišević (Sombor). Strelci: Cicmil u 58. i Perunović u 82. minutu za ČSK Pivaru, Radmanović u 37. minutu za Crvenku. Žuti kartoni: Nemet (ČSK Pivara). Igrač utakmice: Cicmil.

ČSK PIVARA: Ćulibrk, Sikirić (Gajdobranski od 32'), Panić, Pravilović, Cicmil (Vulević od 89'), Saračević, Siljanovski, Ileš (Perunović od 46'), Šoven, Nebojša Zagorčić, Nemet (Nikola Zagorčić od 86').

CRVENKA: Gostović, Petrić, Ivić, Čvorkić (Božičić od 87'), Manojlović, Radmanović, Jovanović, Simić, Zelić, Marko Kerekeš (Miloš Kerekeš od 56'), Faćol (Subotić od 90').