Radoš Protić
13'
Radočaj i Stamenić za novo slavlje "traktorista"

Radost crvenih - foto M. Đorić

Nova pobeda „traktorista“ za potvrdu pozicije u vrhu prvoligaškog karavana, nad borbenim ali nedovoljno konkretnim Mitrovčanima. IMT se približio vodećem Grafičaru i udaljio od ostalih konkurenata u borbi za plasman u elitno društvo.

Napadi domaćina od starta, prvi je šutirao Kijevčanin, a udarac Radočaja odbranio je solidni Dragićević. Radnički je uzvratio preko S. Ilića, a na drugoj strani Luković je uzdrmao stativu gostiju. Vođstvo IMT-u obezbedio je hitri Radočaj udarcem iz šesnaesterca, posle prodora i centaršuta napadača Vidića sa levog boka. Mitrovčani su zapretili u sledećem napadu, šut veziste Petrovića odbranio je sigurni Kojić. Posle perioda bez šansi i sa dosta grešaka na obe strane, Radočaj je imao priliku za IMT iz prodora po desnoj strani.

Drugo poluvreme počelo je mirnije, sve do 60. minuta i udarca glavom napadača „traktorista“ Vidića sa peterca. Lopta je prohujala iznad prečke. Radnički je mogao do izjednačenja, preko solidnog rezerviste Đorđevića koji je uneo dosta živosti u napade. Najpovoljniju šansu za Mitrovčane imao je Grbović, udarac iz blizine odbranio je dobro postavljeni Kojić. U kontranapadu je rešeno pitanje pobednika. Radočaj je prošao po desnoj strani i centrirao, a rezervista Stamenić volej udarcem matirao odbranu gostiju i postavio konačnih 2:0.

U sledećem kolu, u subotu, Radnički u Sremskoj Mitrovici od 16 časova dočekuje Železničara iz Pančeva. Dva sata kasnije, IMT gostuje Mačvi u Šapcu.

IMT - RADNIČKI (SM) 2:0 (1:0)

STRELCI: Radočaj u 23. i Stamenić u 81. minutu. STADION: Radničkog na Novom Beogradu. GLEDALACA: 400. SUDIJA: Mladen Jakovljević (Ljig). POMOĆNICI: Marko Živković (Kragujevac) i Aleksandar Govedarović (Velika Plana). ŽUTI KARTONI: Lukić, Kijevčanin, Kojić (IMT), Protić, Grbović, S. Ilić (Radnički SM).

IMT: Kojić, Savić, Stefanović, Gajinov (od 54. Stamenić), Ćirković, Lukić, Radočaj (od 87. Blagojević), Jerović (od 54. Džinović), Kijevčanin, Luković, Vidić (od 70. Kodžić).

RADNIČKI (SM): Dragićević, Miodragović, Protić, Ivić, M. Kovačević, Janković (od 46. Đorđević), V. Ilić (od 76. S. Kovačević), Ignjatović (od 83. Marjanović), Petrović (od 56. Gajić), S. Ilić (od 56. Čarapić), Grbović.

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Mozzart Bet Prva liga Srbije IMT Radnički (SM)