Valis
Radnički ubedljiv pred duel sa Ferencvarošem
06.11.2021 SPD Radnički Kragujevac

Detalj sa meča - foto: SPD Radnički Kragujevac

U šestom kolu Super lige Srbije, vaterpolisti Radničkog ubedljivo su savladali novosadsku Vojvodinu, rezultatom 21:8 i napravili lepu uvertiru za premijeru Lige šampiona pred domaćom publikom koja ih u utorak od 20.30 časova očekuje sa mađarskim Ferencvarošem.

Novosađani su imali problema sa zdravstvenim biltenom u ovom duelu, ali ni Radnički nije bio kompletan, pošto je trener Stevanović odlučio da odmori kapitena Filipa Jankovića i iskusnog centra Josipa Vrlića.

Gosti su prvi poveli preko Rogača, ali je domaćin ubrzo postavio stvari na svoje mesto i preokrenuo na 5:1, a zatim kraj prve četvrtine dočekao sa 8:3.

I nastavak susreta protekao je u efikasnoj igri, pogotovo Kragujevčana, čija je prednost u trećoj četvrtini postala dvocifrena posle tri vezana gola Stanojevića (18:7). Šumadinci su kreirali veliki broj lepih akcija i krunisali ih još lepšim pogocima, pa je prednost na kraju porasla do maksimalnih „plus 13“.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Nemanja Stanojević sa pet golova, a pratili su ga Nebojša Toholj i Nikola Lukić sa po četiri.

U utorak vaterpoliste Radničkog očekuje premijera Lige šampiona na kragujevačkom bazenu, sa mađarskim Ferencvarošem, od 20.30 sati.

Radnički - Vojvodina 21:8 (8:3, 5:3, 5:1, 3:1)

KRAGUJEVAC – Bazen SPD „Radnički“. Sudije: Šukić i Stanojević.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 1, Stanojević 5, Panić, Ćuk 1, Krug 3, Ukropina 1, Pljevančić 1, Toholj 4, Miličić, Lukić 4, Tanasijević, Milutinović, Radulović 1. Trener: Stevanović.

VOJVODINA: Gavrilović, Mitrović, Bogdanović, Bursać 1, Hrgović, Brešćanski, Končar, Radovanlija, Rogač 2, Radanović 3, Nikolov 2, Sredojević. Trener: Bajin.