Drina
Podrinje
Odlična utakmica u Istočnom Sarajevu: Slavija i Željezničar podijelili po bod
09.11.2021 sportdc.net

Fudbaleri Slavije i Željezničara podijelili su po bod u utakmici 13. kola Prve lige Republike Srpske odigravši u Istočnom Sarajevu 2:2.

Utakmica je igrana na pomoćnom terenu FK Slavija sa vještačkom travom zbog potopljenog glavnog terena uslijed obimnih kišnih padavina prethodnih dana, zbog kojih je voda ušla i u klupske prostorije.

Nije bilo nekih većih šansi u prvom dijelu utakmice. Gosti u 29. minutu koriste jednu grešku Slavijine odbrane, Staša Baštić je pobjegao po lijevoj strani, sve je to lijepo ispratio Danilo Teodorović u sredini, sačekao odličan pas Baštića i poslao loptu u nebranjenu mrežu.

Nakon toga Slavija ima dobru šansu. Milan Muminović je oboren tik pred kaznenim prostorom, a šut Nikole Bjeloša iz slobodnog udarca sigurno hvata Krstan Bunić.

Mogli su gosti da uduplaju prednost u finišu prvog poluvremena. Dobio je ponovo Staša Baštić loptu, uspio je da izbaci iz ravnoteže Gorana Popovića, pronađe prostor za šut, a lopta prolazi tik pored stative i završava u gol autu.

Gosti do drugog pogotjka stižu u 55. minutu utakmice. Darko Banjac je pobjegao po lijevoj strani i lako matirao Ninu Nedžibovića za 2:0.

Tek tada Slavija počinje da se pojavljuje u ovom susretu i kreće ozbiljnije ka golu Krstana Bunića. To im se isplatilo u 65. minutu utakmice. Milan Muminović i Nikola Bjeloš su kratko kombinovali na korneru, a Bjeloš filigranski precizno pogađa kontra rašlje Bunićevog gola za 1:2.

Mogla je Slavija odmah nakon toga i izjednačiti. Sve su lijepo uradili domaći fudbaleri, Đorđe Avdalović natrčava na povratnu loptu, ali šutira tik iznad prečke.

Što nije uspio Avdalović jeste Amar Beširević u 76. minutu utakmice. Milan Muminović je izveo slobodan udarac, a Amar Beširević, koji je ušao samo desetak minuta ranije u igru pogađa glavom za 2:2 pored uspavane odbrane gostiju.

Do potpunog preokreta Slavija umalo stiže u 80. minutu utakmice. Oduzeli su loptu domaći fudbaleri gostima i Milan Muminović je proslijedio za Nikolu Bjeloša, ovaj se namjestio, ali pogađa stativu Bunićevog gola. Potpuna opsada gola nastavljena je i poslije toga, pa dva napada kasnije Marko Mitrašinović šutira, a Bunić sa crte odbija loptu do stative i spašava svoj gol.

U finišu utakmice bila je to jedna borba spuštenih gardova i jednih i drugih. Pokušale su obje ekipe stići do pobjede, a Slavija je umalo uspjela u svojoj namjeri u sudijskoj nadoknadi utakmice kada ponovo poslije prekida Slavija ima fenomenalnu šansu, Amar Beširević je opet šutirao, ali Krstan Bunić sa gol linije izbacuje loptu i ostavlja bod svojoj ekipi.

SLAVIJA – ŽELJEZNIČAR ST 2:2 (0:1)

Pomoćni teren FK Slavija. Gledalaca: 100. Sudija: Marko Taborin (Zvornik). Strijelci: 0:1 Teodorović 29, 0:2 Banjac 55, 1:2 N. Bjeloš 65, 2:2 Beširević 76.
Žuti kartoni: Babić (Slavija), Jević (Željezničar).

SLAVIJA: Nedžibović, Muminović, Popović (od 71. Beširević), Babić, Ajkunić (od 63 Bokić), N. Bjeloš, Avdalović (od 71. Mitrašinović) Bojanić, Mandić, D. Bjeloš, Pušara

ŽELJEZNIČAR: Bunić, Banjac, Savanović (od 71. Blanuša), Baštić (od 85. Ružičić), Jovandić, Đogić (od 63. Bilal), Jević, Kalabić, Miladinović, Teodorović, Petrović (od 85. Janković)

Lige Republike Srpske Lige Republike Srpske Prva liga Republike Srpske Slavija Željezničar Sport Team