ŽAK
Krajina
ŽFK Banat
Neuspešan start Borca na prolećnoj premijeri

Proteklog vikenda otpočeo je prolećni deo sezone 2021/22 Područne fudbalske lige Zrenjanin a Borac je na svom stadionu ugostio ekipu Napretka iz Česterega. Gosti su rezultatski bili bolji u ovom duelu, konačan rezultat bio je 2:1 u korist Napretka. Za Borac su nastupili: S. Gajinov, Samolov, Aćamović, B. Ivančević, D. Gajinov, Bičanin, Vukmirović, Štikovac, Barbul, Grujić, Rašeta. U igru je ulazio V.Medić dok su na klupi bili još A. Puhar, Vladetić, S. Zečević, S. Mahalbašić, M. Puhar i Lakatuš.

Fudbaleri Borca su na neslavan način otvorili prolećni deo prvenstva na svom terenu. Već posle uvodnih minuta jurili su prednost gostiju. Posle centaršuta Bicoka igrač gostiju kači loptu i menja pravac, na taj način završava u mreži Aleksandrovčana. Tek tada kao da počinje utakmica za crveno- plave, dve izgledne prilike nisu na najbolji način rešili Rašeta i Grujić. Gosti takođe dve prilike na koriste a u finišu poluvremena na jednu izbijenu loptu natrčava Barbul i smešta je u rašlje za nerešen rezultat na poluvremenu. Drugo poluvreme mnogo bolja igra Aleksandrovčana, pritiskali su protivnika i stvarali opasnije prilike. Sredinom drugog poluvremena isključenje zarađuje Bičanin pa su gosti do kraja utakmice imali i igrača više, vrlo često se činilo da imaju i više od tog jednog igrača, bar četiri. Do kraja utakmice tu prednost uspevaju da realizuju ali kod tog napada bitnu ulogu imali su i glavni i linijski sudija. Lopta je napustila teren ali se igra nastavila a posle toga Samolov biva oboren ali ni to nije bilo dovoljno da se igra zaustavi pa gosti postižu pogodak za pobedu.

Utakmica je bila prava prvenstvena sa mnogo borbe na obe strane ali u granicama dozvoljenog. Takvog mišljenja nije bio glavni sudija koji je u drugom poluvremenu ipak želeo da bude u centru pažnje te je podelio čak devet žutih kartona i jedan crveni, šest domaćinu i crveni karton, tri žuta za goste. Da neko zaključuje na osnovu zapisnika sa utakmice, rekao bi da nedeljni duel ove dve ekipe bio poput nekih pre mnogo godina, kada su tuče i opasni startovi bila normalna pojava. Zapravo stvar je malo drugačija, glavni sudija Paunović po našem mišljenju nije dorastao da sudi ovakav meč. Favorizovanje kvalitetnije ekipe uopšte nije potrebno, ali sasvim razumemo da nije ni nenormalno ni nelogično da komšije iz iste opštine treba da se drže zajedno!

Fudbalerima Napretka iz Česterega čestitamo na pobedi i želimo im uspeha u nastavku sezone, ako se ukaže prilika da napadnu i sam vrh. U koliko se klub Borac kao domaćin nije pokazao na najbolji način, mi ćemo se truditi da to ispravimo prvom sledećom prilikom. Zbog nekih propusta nas kasnije nazivati lošim ljudima na Fejsbuk izveštaju stvarno nije potrebno. FK Borac u narednom kolu gostuje u Despotovcu ekipi Mladosti.