Mačkovac
Trudbenik
Bledo izdanje fudbalera Sloge iz Lozne u nastavku prvenstva

FK Sloga - Lozna, foto: facebook.com

U okviru 20. kola Prve Rasinske okružne lige fudbaleri Sloge su na svom stadionu u Lozni dočekali ekipu Jastrebca iz Velikog Šiljegovca i izgubili rezultatom 1:2. U ekipi Sloge se od početka videla neuigranost linija što se odražavalo na igru i na mnogo načinjenih grešaka. Gosti su doputovali sa samo 11 igrača, ali ispostavilo se da je to dovoljno da ostvare pobedu.

Prvu  šansu u prvom poluvremenu imali su domaći igrači u 4. minutu kada je šut sa oko 18 metara isprobao Nikola Petrović ali je golman Pešić odlično odbranio. U 19. minutu jedan od nesporazuma u odbrani domaćih koristi ponajbolji igrač gostiju Jevgenijević i preciznim udartcem u suprotni ugao savladao odličnog golmana Savića. Još jednu odličnu akciju su izveli domaći igrači u 23. minutu. Naime Milojević je proigrao Kovačevića, a ovaj nesebično do Rakovca koji snažno šutira i kada je golman već bio savladan isprečila se prečka. Do odlsaka na odmor domaći su napadali ali nisu stvorili ozbiljniju šansu za postizanje izjednačujućeg pogodka.

Drugo poluvreme je proticalo uglavnom u igri izmedju dva šesnaesterca bez većih uzbudjenja. U 76. minutu rezervista Luka Rakovac je primio loptu na desnoj strani i kako se to kaže zalomio dva protivnička igrača i šutirao prema golu kojom prilikom je nesigurno intervenisao golman Pešić i lopta je završila u mreži za zasluženo izjednačenje rezultata. I kada se očekivalo da će rivali podeliti bodove desio se jedan kiks domaćih igrača na centru igrališta odakle je dugom loptom pronadjen najbolji igrač gostiju  Miljković Nikola koji je ušao u šesnaesterac i rezantnim udarcem savladao golmana domaćih Savića za neopisivu radost gostiju.

Po svemu viđenom gosti zasluženo odnose sva tgri boda za Šiljegovac, a fudbalerima Sloge ostaje da se uigraju konsoliduju redove i poprave utisak. Priliku za popravni imaju već u sredu kada se igra zaostala utakmica 18. kola u Zleginju protiv Vinogradara.

Sloga (L) - Jastrebac (VŠ) 1:2 (0:1)

Strelci: L.Rakovac u 76. mutu za Slogu, Jevgenijević u 19. i N.Miljković u 86. minutu za Jastrebac. Sudija: Bojan Milić 7. Igrač utakmice: Miljković Nikola.

Sloga: Savić 6,5, Ne.Petrović 5,5, Jovanović 5 (od 61 L.Rakovac 6), Mladenović 6, Milošević 5,5, Ni. Petrović 6, Prokić 6, Milojević 6, Ma. Kovačević 6,    Milanović 5,5 (od 46 Pećerić 5,5), Rakovac 5,5 (od 58 Milosavljević 6).

Jastrebac (VŠ): Pešić 6,5, Rajković 6, Migrić 6, Milenković 6, M. Miljković 6, N.Miljković 7,5, Milićević 6, Jevgenijević 7, Čabrić 5,5, Aleksić 6.

Niže lige Niže lige Prva rasinska okružna liga Sloga (L) Jastrebac (VŠ)