Meševo održao čas fudbala bivšem prvoligašu iz Jagodine

08.05.2022 Žarko Arsić

Pred oko 300 ljubitelja fudbala u Meševu domaća ekipa je pod imerativom pobede i spasavanja srpskoligaškog statusa dočekala je nekadašnjeg prvoligaša ekipu GFK Jagodine. Od samog  početka domaća ekipa je počela da napada goste i već u 3. minutu šansu je imao Živić ali golman gostiju brani njegov šut. Domaća ekipa povela je u 4. minutu kada se Dašić najbolje snalazi u šesnestercu gostiju i postiže gol za 1:0. Mogli su domaći na početku meča da povedu i ubedljivije ali je Nikolićev šut u 9. minutu odbranio Kovačević.

Ono što nije iskoristio Nikolić u predhodnoj šansi jeste u 14. minutu kada koristi grešku odbrane gostiju, krade loptu i postiže gol za 2:0. Imao je isti igrač šanasu kada iz slobodng udarca šutira odlično a lopta prolazi sa leve strane pored mesta gde se spajaju prečka i stativa, i odlazi  iza gola. Oštro su protestvovali gosti u 34. minutu pa je glavni sudija Bojičić udaljio šefa struke gostiju sa klupe, Bobanu Ivanoviću je dodelio crveni karton. Da je mladi Nikolić bio ne rešiva enigma za goste pokazao je u 44. minutu kada ga Živić odlično proigrava, a on prelepi šutom postiže gol za 3:0.

U drugom poluvremenu pokušali su gosti da izmenama kako tako trgnu ekipu ne bi li ublažili poraz ali nisu uspeli nad nadmoćnom domaćom ekipom. Glavni sudija je trebalo da u 58. minutu kapitenu gostiju Vujčić pokaže direktan crveni karton, pošto je Nikolić pored njega protutnjao kao brzi voz, a ovaj ga namerno sa leđa sapleo, za šta je dobio samo žuti karton. Igrali su gostujući fudbaleri dosta prljavo i ostro što ne priliči jednoj ekipi koja je prošle sezone bila prvoligaš.

Na kraju ekipa Meševa je za sada pobegla iz opasne zone i predstoji joj grčevita borba do kraja prvenstva kako bi sačuvala srpskoligaški status.

Meševo - GFK Jagodina 3:0 (3:0)

Meševo-Stadion u Meševu. Gledalaca: 300. Sudija: BojanBojčić (Niš) 6. Strelci: Dašić u 4, Nikolić u 14, i 44. minutu za Meševo. Žuti kartoni: Pavlović, Pendo, Dašić, Savić (Meševo), Vujičić, Dolovac, Dimić, Jorgovanović, Janković (GFK Jagodina). Igrač utakmice: Nikolić (Meševo).

Meševo: Milić 7, Nikolić 8, Zdravković 7 (Đokić 6,5), Pavlović 7, Pendo 7 (Stojanović 6,5), Ristić 7 (Jeftić 6,5), Živić 7 (Jovanović-), Čolović 7, Majdevac 7, Dašić 7,5, Savić7,5

GFK Jagodina: Kovačević 7, Đorđević 6, Vujčić 6, Dolovac 6,5, Dimić 6,5 (Maksimović 6), Jorgovanović 6 (Sukačev-) Kocić6 (Maljković-), Bogdanović 6,5 (Janković-) Vasić 6,5, Jakovljević 6.