Leštane
Ušće Novi Beograd
Zvezdara
Majstori namestili optiku

Zbog požarom oštećenih prostorija, Radnički je dočekao Teleoptik na terenu FS Beograda na Adi. Pre početka susreta minutom ćutanja je odata pošta juče preminulom legendarnom fudbaleru i treneru Nebojši Ušketu Vučićeviću.

Radnički je krenuo ofanzivno od samog početka i poveo već u 8. minutu posle snažnog šuta Ahmetovića sa desetak metara. Domaći nastavljaju dominaciju i u 14. minutu viđeno je divno proigravanje Nuredinija od strane Aničića, ali je golman gostiju Gočmanac sjajnom paradom u noge sačuvao svoju mrežu.

Nema uzbuđenja do 29. minuta kada domaći stvaraju novu idealnu priliku, Đuričić je proigrao Aničića, a ovaj sa 7-8 metara iskosa pogađa stativu. Mogao je i Đokić da duplira prednost, ali je u 39. minutu bio nedovoljno skoncentrisan, pa mu je udarac sa nekoliko metara razdaljine Gočmanac odbranio i loptu poslao u korner. Posle udarca iz ugla Veličković je najviši u skoku, ali je lopta završila na gornjoj strani prečke. Tako Radnički poluvreme završava minimalnom prednošću iako je po prikazanom zaslužio mnogo više.

Domaći ne odstupaju od ofanzivne igre i u nastavku, gosti iz Zemuna na to odgovaraju čvrstim blokom i brzom tranzicijom. Bedem Teleoptika je popustio u 57. minutu, brzonogi Veličković je povisio na 2:0, prizemnim udarcem sa oko 12 metara.

Prvu priliku da ugroze golmana domaćih, Teleoptik ima u 65. minutu, dobar šut Čermelja sa desetak metara, iskusni Ristić je odbranio nogom. Period igre u kojem Zemunci imaju terensku prevagu nije im doneo i rezultatski benefit. Đokić u 74. minutu sa svega par metara pogađa spoljni deo mreže gola Novobeograđana.

Radnički je na kraju zasluženo osvojio tri vredna boda i nastavio poteru za vodećim Romantičarima. Narednog petka će biti gost TEK-a, na stadionu kraj Elektrane, dok Teleoptik u subotu pre podne dočekuje neugodne goste iz Bariča.

RADNIČKI (NB) - TELEOPTIK 2:0 (1:0)

STADION: SC FSB Ada Ciganlija. GLEDALACA: 250. GL.SUDIJA: Rabrenović Nikola. POM.SUDIJE: Piljak Andreja i Sulejmanović Denis. STRELCI: Ahmetović 8. i Veličković 57.min (Radnički NB). ŽUTI KARTONI: Aničić i Trajković (Radnički NB), Vlahović, Brnović, Lekić, Purić, Janković, Momčilović i Čermelj (Teleoptik).

RADNIČKI (NB): B.Ristić, Lekanić. Nedeljković (Simić), Unković, Trajković, Đuričić, Nuredini (Rakić), Ahmetović (Popović), Aničić (Branković), Đokić, Veličković (A.Ristić).

TELEOPTIK: Gočmanac, Radić, Adamović, Momčilović (Đokić), Janković, Purić, Brnović (Lekić), Rašković, Vlahović, Čermelj, Đurić (Đorđević).