Kozara
Budućnost

Omladinac FAM slavio u gostima protiv Jedinstva

21.08.2021 ZR KLIK

Stadion u Banatskom Karađorđevu bio je poprište derbija 2.  kola Vojvođanske lige "Istok" gde su domaći fudbaleri Jedinstva dočekali ekipu Omladinca iz Botoša. U veoma otvorenoj i borbenoj utakmici fudbaleri Omladinca ostvarili su pobedu u gostima i u prva dva kola ne znaju za poraz.

Prvu priliku na meču imali su gosti kada je Novković u 22. minutu ukrao loptu na sredini terena prosledio Kvrgiću koji je šutirao pored gola. Lopta u 30. minutu dolazi do Vukoja koji desno iskosa sa 10 metara upućuje snažan šut, ali golman gostiju Miškov odlično interveniše. U 43. minutu Matić je srušen u šesnaestercu i sudija Cvitak pokazuje na belu tačku. Penal izvodi Anović, ali raspoloženi Miškov brani.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imao je Kujundžić u 73. minutu kada je nakon solo prodora šutirao tik pored gola. U 80. minutu Novković je srušen u šesnaestercu, dosuđena je najstroža kazna, penal izvodi Bojić i pogađa za vođstvo gostiju 0:1.

U 87. minutu Zekanović izlazi sam pred golmana, ali  Miškov još jednom odlično interveniše. Pokušavali su domaći  u poslednjih 5. minuta do gola, ali bez uspeha, FK Jedinstvo- Omladinac FAM 0:1.

OMLADINAC FAM: Miškov, Kvrgić, Radulović, Mišić, Stošić, Maljukan, Novaković, Kondić, Šemić, Stojković i Vukoje. Zamenici igrača: Tanjga, Jovanov, Golija, Bojić, Brkić, Sremac i Kuburović.

JEDINSTVO:  Magda, Dapčević, Zemunski, Korać, Radišić, Vukoje, Zekanović, Tatić, Anović, Đokić i Matić. Zamenici igrača: Tomić, Komdić, Šarenac, Kujundžić, Jeftenić i Ninić. Zamenici igrača: Tomić, Kondić, Šarenac, Kujundžić, Jeftenić I Ninić.