48'
40'
27'
Miroljubivo na premijeri u Dobanovcima

Danas je prilika da se posle pauze od preko dva i po meseca vidi koliko su se angažovali današnji takmaci na zimskoj pauzi. Bilo je dosta promena u igračkom kadru kod obe ekipe, koje u nastavak prvenstva ulaze sa različitim ambicijama. Budućnost sa željom da sačuva status u ligi, dok Novosađani pretenduju na ulazak u elitni rang.

Posle uvodnog ispitivanja snaga, domaći prvi dolaze do šanse u 7. minutu. Kodžić je šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je zakačila jednog odbrambenog igrača i završila u korneru. Dobanovčani u nastavku igraju sa više žara protiv favorizovanih gostiju, imaju veću kontrolu lopte, dok igrači Mladosti deluju neuigrano.

Jalovu inicijativu domaćih kaznio je Vidakov u 36. minutu iz brze tranzicije, opalivši sa 14 metara po vlažnoj travi u prvi, golmanov ugao, gosti vode 1:0. Mora se priznati da je loše odreagovao i golman Mirković. Domaći pak dolaze do izjednačenja u prvom minutu nadoknade. Janjić je izveo udarac iz ugla i pronašao Zdravkovića u srcu šesnaesterca, a ovaj loptu glavom smestio u malu mrežu.

Treneri su izgleda zadovoljni prikazanim, nema izmene igrača između dva preioda. I u nastavku se igra tvrdo, što je zaštitni znak domaćeg tima. Gosti su u 53. minutu prvi pripretili, šut Savkovića sa desetak metara je završio u naručju dobro postavljenog Mirkovića.

Mladost od 62. minuta igra sa 10 igrača, jer je zbog dve javne opomene, koje je dobio u roku od 4 minuta, isključen Sekulić. Da su opasni iz prekida, domaći su pokazali i u 76. minutu, posle izvedenog kornera najviši u buketu igrača je Marinković, lopta je završila dvadesetak centimetara kraj leve stative.

Napori domaćih da dođu do sva tri boda nisu uradili plodom, dok gosti krucijalnu priliku propuštaju u 89. minutu, kada šut glavom Souse, neko od odbrambenih igrača Budućnosti izbacuje sa same gol linije. Na kraju pravedni remi i po bod za obe ekipe.

Prvenstvo se nastavlja već u sredu, Dobanovčani su još jednom domaćini, ovaj put ekipi Radničkog iz Sremske Mitrovice, dok Maldost GAT u Čelarevu dočekuje pančevački Železničar u derbiju kola.

BUDUĆNOST - MLADOST GAT 1:1 (1:1)

STADION: FK Budućnost. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Matić Miroslav. POM.SUDIJE: Savić Nebojša i Jeremić Stefan. STRELCI: Zdravković 45+1.min (Budućnost), Vidakov 36.min (Mladost GAT). ŽUTI KARTONI: Mirković i Tripković (Budućnost), Mijić, Vidakov, Sekulić i Popović (Mladost GAT). CRVENI KARTON: Sekulić 62.min (drugi žuti) (Mladost GAT).

BUDUĆNOST: Mirković, Lainović (Arsić), Zdravković, Petrović (Milijašević), Divac (Ilić), Tripković (Ivanović), Golubović, Veselinović, Kodžić, Janjić, Marinković.

MLADOST GAT: Milojević, Ilić, Milovanović, Gojkov (Ožegović), Popović (Savanović), Sousa, Vidakov, Mijić, Sekulić, Jočić, Savković (Sević).