30'

Voša pobedom otvorila prolećni deo sezone!

14.02.2022 fkvojvodina.rs

Detalj sa meča - foto: fkvojvodina.rs

Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom „Karađorđu“ ekipu Napretka rezultatom 1:0 u 22. kolu Super lige Srbije. Jedini pogodak na meču postigao je Veljko Simić u 53. minutu.

Igrači su od prvog minuta vodili žestoku borbu po čitavom terenu, a u prvih 20 minuta nije bilo značajnijih prilika. Voša je potom imala najbolju šansu, Čović je proigrao Vukadinovića, koji je sa 10 metara šutirao preko gola.

Voša je nastavila da napada, uglavnom po desnoj strani, gde je veoma opasan i ofanzivan bio desni bek Lazarezić, ali je u nekoliko navrata izostao bolji centaršut i završni pas.

Napredak je pripretio samo jednom i to iz kornera, Marjanović je pokušao da iznenadi Rockova, ali je lopta prošla iznad prečke. Do odlaska na odmor, Vukadinović je još jednom pokušao, sa 18 metara šutirao je u prvi ugao, na mestu je bio golman Vasiljević.

Voša je prva pripretila i u drugom poluvremenu, u 50. minutu Đorđević je centrirao na drugu stativu, tamo je iz prve gađao Vukadinović, ali bila je ovo teška pozicija, lopta je otišla pored gola.

Tri minuta kasnije, Voša je zasluženo povela, Lazarević je krunisao odličnu igru sjajnim centaršutem, a Simić sa peterca glavom pogodio za 1:0.

U 73. minutu Vojvodina je propustila ogromnu priliku da dođe do drugog gola, pošto su Matić i Zukić, promašili penal. Prethodno je Vukadinović sjajnim driblingom iznudio prekršaj Kerkeza, a sudija pokazao na belu tačku. Matićev udarac je pročitao golman Vasiljević, ali je VAR signalizirao da su igrači Napretka ranije ušli u šesnaesterac, pa je kazneni udarac ponovljen. Drugi put je loptu namestio Zukić, šutirao je bolje od Matića, ali je Vasiljević pročitao i njegov udarac, pa je ostalo 1:0.

Napredak je uspeo još jednom da pripreti i to opet iz prekida, Marjanović je iz slobodnjaka iskosa sa leve strane gađao prvi ugao, na mestu je bio Rockov.

U poslednjem minutu Vukadinović je prošao po desnoj strani, nesebično je vratio povratnu kroz peterac, ali do lopte nije stigao Matić. U nastavku iste akcije, Maksimović je vratio povratnu za Vukadinovića, čiji je udarac ponovo zaustavio odlični golman Vasiljević.

Voša je sačuvala prednost i sada sa 33 boda zauzima četvrto mesto na tabeli.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: Rockov – Lazarević, Jeličić, Stevanović, Đorđević – Busnić, Topić (od 64. Maksimović) – Vukadinović (od 90. Bastajić), Čović (od 64. Zukić), Simić – Vukčević (od 50. Matić).

Napredak: Vasiljević, Jovanović, Kerkez, Đuričković, Mršić, Tomić (od 70. Rašković), Spremo, Stevanović (od 61. Kočić), Marjanović, Krstić (od 70. Džugurdić), Jovanović.