Topola
Ubedljivi somborski Jokeri
06.12.2020 Predrag Maravić

KK Joker - Sombor

Somborci i Novosađani odigali su zanimljivu i borbenu utakmicu u dvorani MostongaĀ u Somboru u okviru 10. kola Prve RL Sever - grupa A. KoÅ”arkaÅ”kiĀ  Jokera pobedili su ekipu I Came To Play rezultatom 79:62 (16:12,18:19,23:13,22:18). Novosađani su u prvom periodu igre postigli četiri trojeke, a drugu četvrtinu dobili sa poenom razlike. Somborci su u prvom poluvremenu od 15 pokuÅ”aja za tri poena pogodili samo jednom.

Na poluvremenu trener Isidor Rudić i predsednik Branislav Jokić su predočiliĀ svojim koÅ”arkaÅ”ima u čemu najviÅ”e greÅ”e i Å”ta treba ispraviti u fazi odbrane. KoÅ”arkaÅ”i JokeraĀ su u drugom poluvremenu zaigrali angažovanije i čvrŔće u odbrani, a leprÅ”avije i efikasnije u napadu, Å”to i krajnji rezultat meča pokazuje.Ā Tokom drugog poluvremena bilo je odličnih i atraktivnih akcija i efikasnih poena. Na kraju ubedljiva pobeda Jokera, sedma u nizu za vrh tabele, iako imaju tri neodigrane utakmice.

Kapiten Jokera - Igor Arnaut

Kapiten Jokera Igor Arnaut posle utakmice je rekao: - Nismo odigali prvo poluvreme kako smo se dogovorili i želeli. U drugom delu sve je Å”timalo i ubedljivo smo slavili. NaÅ” cilj je vrh tabele i plasman u viÅ”i rang. Imamo sjajne uslove za rad, uprava kluba nam sve obezbeđuje blagovremeno. Takođe, imamo veliku podrÅ”ku od naÅ”eg NBA asa Nikole Jokića. Mnogi od nas su zavrÅ”ili fakultete, nekolicina i sada studira. Nedostaju nam naÅ”i navijači, kojima želimo da podarimo titulu i zajedno na proleće proslavimo plasman uĀ  viÅ”i rang takmičenja. Svaka čast vaÅ”em portalu, pratimo vas svakodnevno, sa puno informacija, rezultata na vreme i reportaža.

Trener Jokera - Isidor Rudić

Trener Isidor Rudić je istakao: Kao i Å”to sam najavio, nije bilo lako sa Novosađanima. U drugom delu igre odigali smo onako kako želimo da igramo u svakoj utakmici. Igrali smo bez Jovanovića i Đurđević, koji se vraćaju narednih dana u pogon. Imamo cilj, a to je plasman u viÅ”i rang takmičenja. U klubu trenira 200 dečaka, pionira, kadeta, raznih godiÅ”ta koji vredno rade i takmiče se u svojim ligama. Organizujemo i međunarodni "Joker kamp" i Nikola Jokić nam pruža veliku podrÅ”ku.

Milan Stojkov - trener kadeta Jokera

Milan Stojkov je trener kadeta nam je rekao: U klubu imamo 15 kadeta koji napreduju i pripremamo ih za ulazak u seniorsku ekipu. Organizovani smo na vrhunskom nivou i pozivamo roditelje devojčica i dečaka da ih dovedu u naÅ” klub, da se deca razvijaju i napreduju u karijeri i životu. Uvek smo uz vaÅ” portalĀ i mnogi naÅ”i Somborci koji žive Å”irom sveta, a posebno u Americi i Evropi prate naÅ”e igre i rezultate na vaÅ”em portalu.Ā

Tekst:Ā Predrag Maravić