Sveti Đorđe
Železničar
Košarkaši Proletera bolji od BKK Radničkog
31.10.2020 ZR KLIK

Košarkaši Proletera u "Kristalnoj" dvorani u okviru 5.kola Druge lige grupa "Sever" ostvarili su pobedu protiv ekipe Radničkog iz Beograda rezultatom 66:63, po četvrtinama (12:10, 19:14, 21:15, 14:24).

Vodili su konstantno igrači Proletera na utakmici  sve do zadnje četvrtine, a onda je popustila koncetracija. U zadnjih 15 sekundi meča imali su gosti iz Beograda tri šanse za trojku i izjednačenje rezultata, ali ipak nije došlo do produžetka i na kraju je pobeda ipak pripala  košarkašima Proletera.

Najefikasniji na terenu bili su kapiteni obe ekipe, Bojan Davidovac sa 23 i kapiten gostiju Petar Perović sa 24 poena.

U sledećem kolu igrači Proletera igraju u gostima protiv ekipe Borca iz Zemuna.

Proleter: Gligorin, Rajanović, Roknić (6), Davidovac (23), Vukojičić, Šinik (9), Gombar (4), Orlić (3), Paunović, Lazić (9), Đukić , Šućov (12).

BKK Radnički BGD: Miculović (12), Milošević (13), Perović (24), Sorak, Pavelić (2), Mandić, Stanković (10), Ilić, Dangubić, Vesković, Krtinić, N. Milošević.