Budućnost VOLI
ABA liga: Zvezdina demonstracija moći, ponovo!
18.10.2020 mojacrvenazvezda.net

U trećem kolu ABA j.t.d. lige Zvezda je zabeležila novu ubedljivu pobedu. Ovog puta žrtva je bio poprilično pojačani Mornar iz Bara.

Od samog početka utakmice Mornar je pokazao nameru da se nadigrava. Gostujući igrači su pokušali maksimalno da eksploatišu Kuzmićevu slabiju pokretljivost te da iz pikenrol akcija dolaze do lakih poena. To im je povremeno uspevalo s obzirom da su naši igrači, pre svega, Davidovac uspevali u nekoliko navrata pravovremeno da rotiraju i maksimalno otežaju Lukoviću šut. Kada bi naši igrači skupljali u rektu sledio je pas u korner odakle su Gebrijel i Šehović pogađali za 3 poena. S druge strane, Zvezda je nešto sporije počela i uglavnom preko Hola nalazila put do koša. Kako se igra rasplamsavala tako je i Zvezda sve više pojačavala odbranu dok su ofanzivno pogađali Lojd, Davidovac i Kuzmić. Zvezdaškoj publici su se u prvom poluvremenu predstavili na lep način nova pojačanja, Ročesti i Teri. Ročesti je pogodio dve trojke dok je Teri dva puta energično zakucao na alejup dodavanje Voldena. Treba pomenuti i vrlo dobru defanzivnu rolu Voldena u prvom poluvremenu dok je Lojd zabeležio 5 asistencija u prvom delu meča.

Na poluvremenu Zvezda je otišla sa 10 poena prednosti 46:36.

Zvezda je u nastavku zaigrala još agresivnije pa je serijom od 8:0, od čega dve trojke Lojda, došla do ubedljive prednosti 54:36. Pavićević je bio prinuđen da ekspresno zatraži minut odmora ali mu to nije pomoglo , Zvezda je nastavila da melje Barane a trojkom Kuridže prednost je narasla na 67:39 dok je u tom trenutku, na oko  3 minuta do kraja rezultat u trećem periodu iznosi 19:3 za naš tim. Jeremić sa dve trojke, te Vajthed polaganjem nakon izgubljene lopte,  uspevaju da malo ublaže prednost našeg tima i spute razliku na +20 – 67:47, što je bio i rezultat nakon tri perioda.

Zvezda je i poslednji period otvorila serijom od 8:0, trojkama Kuridže i Davidovca, dok je Lojd poentirao polaganjem posle dobro odigrane odbrane i ukradene lopte. Trojkom Rita, Zvezda u tom trenutku dolazi do najubedljivije prednosti 80:49 te je Mornar bio potpuno razbijen ako je do tog trenutka postojala bilo kakva sumnja.Ostatak utakmice protekao je u pokušajima Mornara da koliko toliko ublaže ubedljiv poraz.

Zvezda je do pobede došla ponovo izuzetno čvrstom odbranom pri tom šutirajući sjajno za tri poena. defanzivno, Obradović je odlučio da izuzetno agresivno brani najjače oružje gostiju-šut za tri poena svesno rizikujući „promaju“ u reketu što je donekle Mornar uspevao da koristi na početku utakmice. Zvezda je goste svela na samo 8 pogodaka za tri poena iz 23 pokušaja dok su na drugoj strani naši košarkaši pogodili 12 od 25 šuteva za tri poena dok su Barani bili prinuđeni i na čak 23 greške. Zvezda je, inače, u tri kola ABA lige postigla preko 40 trojki. Takođe, treba naglasiti, da su naši košarkaši pokazali tokom cele utakmice maksimalan angažman i ozbiljnost što je za veliku pohvalu. Na ovoj utakmice, kao što je pomenuto, debitovali su povratnik Ročesti i Emanuel Teri. Ročesti je pokazao da u njemu još uvek ima vatre dok je Teri energičnim zakucavanjima, skokovim i dobrim defanzivnim rolama pokazao da se na njega može računati.

Crvena zvezda – Mornar 93 : 62 (24:23, 22:13, 21:11, 26:15)

Dvorana: „Aleksandar Nikolić“. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudije: Sreten Radović, Tomislav Hordov i Tomislav Vovk.

CRVENA ZVEZDA: Ročesti 7, Hol 12, Volden 3, Lojd 16, Davidovac 13, Lazić 4, Rit 5, Dobrić 7, Simonović 5, Jagodić-Kuridža 11, Kuzmić 4, Teri 6.
MORNAR: Pulen 12, Gabrijel 8, Nidam 7, Jeremić 9, Šehović 7, Smit 7, Vajthed 2, Pavić, Vujošević, Vranješ 5, Bjelica, Luković 5.