46'
46'

Nova pobeda "stare dame"!

05.12.2020 fkvojvodina.rs

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Mačve rezultatom 1:0 (1:0), u 17. kolu Super lige Srbije. U meču koji je odigran bez prisustva gledalaca na "Karađorđu", strelac jedinog gola na utakmici je bio Mrkaić u 32. minutu.

Voša je prvu priliku imala u šestom minutu, kada je Đorđević centrirao sa leve strane, a Čović uputio udarac glavom, ali je lopta otišla pored stative. Mačva je uzvratila u 23. minutu, takođe posle centaršuta sa leve strane, kada je udarac glavom uputio Mijailović, ali je odlično odbranio Vukliš.

U 28. minutu, udarac sa oko 20 metara iskosa je uputio Zukić, ali je lopta otišla pored stative. Samo minut kasnije, posle dobrog prodora po levoj strani, sa petnaestak metara iskosa je šutirao Gemović, ali je Gordić odbranio.

Ipak, u 32. minutu, Voša je došla do prednosti. Drinčić je centrirao iz kornera, a Mrkaić dobro skočio u šesnaestercu gostiju i glavom doveo svoj tim u vođstvo od 1:0.

Samo pet minuta kasnije, Mrkaić je imao fantastičnu priliku da postigne još jedan pogodak, ali sa dva-tri metra udaljenosti nije uspeo da prosledi loptu u mrežu. Na drugoj strani, Mačva je do izjednačenja mogla u 66. minutu, kada je sa oko metara odlično šutirao Mijailović, ali je Vukliš još jednom sjajno odbranio.

Do kraja meča, posed lopte je češće bio na strani Vojvodine, čiji igrači su imali još dve-tri solidne prilike da uvećaju svoju prednost, pri čemu je najbolja bila ona u 90. minutu, kada je Gordić odbranio udarac Gemovića. Ipak, promene rezultata više nije bilo, pa je „stara dama“ ostvarila još jednu minimalnu pobedu i tako osvojila nova tri boda u ovom prvenstvu.

Vojvodina: Vukliš – Andrić, Đurić, Devetak, Đorđević – Drinčić, Stojković – Zukić, Čović, Gemović – Mrkaić (od 64. Mladenović).

Mačva: Gordić – Ivić, Obrovac, Ortiz, Marković (od 72. Pejović) – Dabić, Mijailović, Zukanović (od 79. Đoković), Ristivojević – Knežević, Božić (od 46. Mihajlović).