Kulpin
Odbojkaši Bečeja se pobedom oprostili od navijača
15.12.2019 V. Jankov

Nisu izostali atraktivni smečevi

Odbojkaši Bečeja su se, prema očekivanju, pobedom oprostili od navijača. Nova „žrtva“ bio je Partizan iz Bača, a rezultat je, prema viđenom na terenu, mogao biti i bolji od 3:1. Jer, momci sa Tise su, uglavnom, dominirali, što potvrđuju i tri dobijena seta identičnim rezultatom 25:17, a u trećem po redu je došlo do pada koncentracije i gosti su ga dobili sa 25:20.

Od samog početka videlo se da će domaćin igrati odgovorno i kako je igra odmicala, to je razlika bivala sve veća. Servis je dobro funcionisao i time je pola posla obavljeno. U drugom setu ista slika, a proradio je i blok, pa su gosti ponovo stigli samo do 17 poena.Zadrhtala je ruka domaćim igračima prilikom serviranja u trećem setu, a i napad nije bio efikasan. Posle rezultatske „klackalice“ sa 11 izjednačenja, gosti su se „odlepili“ na 19:14, pa je tad u igru ušao, mada nedovoljno oporavljen, i trener-igrač Veselin Džigurski. Ispostavilo se da i to nije bilo dovoljno i ovaj set dobili su gosti s već pomenutim rezultatom 25:20. U poslednjem periodu igre Bečejci su poveli sa 3:0 i nastavili u istom stilu bez ijednoj izjednačenja, a na semaforu se sve završilo, po trećiput, rezultatom 25:17.

Nova pobeda je zadržala Bečejce na samom vrhu tabele drugoligaškog „severa“ sa 21 bodom. Ostalo je da pobedonosnu seriju ove jeseni potvrde u poslednjem kolu prvog takmičarskog kruga naredne subote u Bačkom Petrovcu, a potom odu na zaslužen odmor s epitetom lidera na tabeli.

Bečej - Partizan  3:1  (25:17, 25:17, 20:25, 25:17)

Bečej: Sportska dvorana OSC „ĐorđePredin - Badža“. Gledalaca:70. Sudije: Borislav Pantić i Nebojša Salaj (obojica iz Novog Sada).

Bečej: M. Rakić, Gajičić, Bašić, Vejinović, Brkić, Đ. Rakić, Koković, Milovac, Džigurski.

Partizan: Kovačević, Smiljanić, Vudisavljević, Šomoši, Mihajlović, Ilić, Bundalo, Nikolajević.