Nova Pazova
Vranje
FON
Crvena Zvezda na korak od jesenje titule

KMF Crvena zvezda je pobedom nad KMF Kalča iz Niša 4:3 (2:2) u 7. kolu stigla na korak od naslova jesenjeg prvaka Prve futsal lige Srbije.

Gol vredan tri boda, koji je slomio otpor Nišlija u Hali sportova „Ranko Žeravica“, postigao je kapiten Marko Perić nakon prave male minijature simbolične za majstore malog fudbala.

Nišlije su se pokazale kao neugodan protivnik, „tvrd orah“, možda i najteži ispit za crveno-bele u tekućoj sezoni. Iako nije izgledalo da će tako biti na samom startu.

Već u 4. minutu Zvezda je imala dva gola prednosti zahvaljujući reprezentativcu Srbije Strahinji Petrovu. Prvu priliku je imao Davor Popović već posle petnaest sekundi, stativa je spasila Nišlije, ali je nakon greške u dodavanju Petrov rutinski već u 30. sekundi doveo Zvezdu u prednost. Dva minuta kasnije, Zvezdina desetka je driblingom stvorio sebi prednost, a preciznim udarcem sa leve strane postigao drugi gol na meču, deveti u sezoni za 2:0.

Nišlije su zaigrale čvršće i agresivnije u nastavku, i u 7. minutu smanjile prednost Zvezde na 2:1, solo prodor i gol Vukadinovića. Usledile su dve prilike Talesa i Petrova, a Pavlović je u 16. minutu iskoristio nepažnju Zvezdinih igrača i poravnao rezultat na 2:2. Do kraja poluvremena, obe ekipe su imale po jednu dobru priliku, Petrov je pretio golu Kalče, a Radmanović se istakao dve sekunde pre isteka vremena.

U drugom poluvremenu videli smo još tri gola. Tales je nakon lepih driblinga bio fauliran u 24.minutu, slobodan udarac je izveo Nikola Rnić i savladao Stefanovića za 3:2. Minut kasnije odmah je na drugoj strani zapretio Vukadinović, Radmanović je bio na visini zadatka, ali je nakon nesporazuma lopta ipak završila u mreži posle udarca Ramića – 3:3. Petrov je bio konstantna pretnja po gol Kalče, imao je prilike u 28. i 31. minutu, a nakon kontranapada u šansi se na drugj strani našao i Pavlović.

Gol odluke je postigao kapiten Marko Perić u 33. minutu. Petrov mu je odložio loptu, Perić povukao, driblingom prevario protivnika, zatim i golmana, i prosledio loptu u mrežu za novu pobedu – 4:3.

Do kraja meča bez većih prilika, Crvena zvezda je sačuvala mrežu i zadržala maksimalan učinak nakon sedam odigranih utakmica i 1. mesto na tabeli.

Zvezda u narednom kolu gostuje u Vranju a trijumfom bi obezbedila i naslov jesenjeg šampiona Srbije.

7. kolo, Prva futsal liga

CRVENA ZVEZDA – KALČA 4:3 (2:2)

Beograd, dvorana: Hala sportova „Ranko Žeravica”. Gledalaca: 500. Sudije: Petar Radojčić (Inđija), Miloš Jocović (Novi Sad) i Đorđe Ninić (Beograd). Strelci: 1:0 Petrov u 1, 2:0 Petrov u 4, 2:1 Vukadinović u 7, 2:2 Pavlović u 16, 3:2 Rnić u 24, 3:3 Ramić u 25, 4:3 Perić u 33. minutu. Žuti kartoni: D. Popović, Petrov, Rnić (Crvena zvezda). Nagomilavanje prekršaja: Crvena zvezda 9 (5-4), Kalča 5 (1-4).

CRVENA ZVEZDA: RADMANOVIĆ, PERIĆ, D. POPOVIĆ, PETROV, TALES, Rnić, B. Popović, Kopanja, Stanojević, Roksić.

KALČA: STEFANOVIĆ, VUKADINOVIĆ, PAVLOVIĆ, KOSTIĆ, RAMIĆ, Janjić, Arsić, Nikolić, Knežević, Spasić, Stojadinović, Stojanović.