Hummels - prekršaj
13'
Bajern na korak od titule
26.05.2020 sportdc.net

Fudbaleri „Bajern“ Minhena savladali su ekipu „Borusije“ u Dortmundu sa 1:0 u 28. kolu Bundeslige i sada imaju sedam bodova prednosti ispred najbližeg rivala.

„Der Klasiker“ su bolje otvorili domaćini, kada je Haland umalo kaznio istrčavanje Nojera, ali je Alaba skinuo loptu sa gol linije. Ubrzo je Gereiru ponište gol zbog ofsajda, a onda su povremeno i jedni i drugi stvarali prilike, a Haland na jednoj i Dejvis na drugoj strani su imali sjajne prodore no zaustavljeni su prije upućenog udarca. Pred kraj poluvremena Bavarci su stvarali pritisak na gol protivnika, prvo je Gorecka uputio sjajan šut, ali je Burki bio na mjestu. Trenutak majstorije Jošue Kimiha u 44. minutu kada je sa ivice šesnaesterca lobovao golmana za vođstvo od 1:0.

U nastavku slijedi jedan sumnjiv trenutak kada je poslije šuta Halanda lopta u padu pogodila u ruku Boatenga, ali niko iz VAR sobe nije reagovao. Po ulasku u zadnjih deset minuta Daud je sjajno šutirao sa 17,18 metara, no Nojer je bio na mjestu, samo par minuta kasnije Levandovski pogađa stativu. Još jedna sumnjiva situacija dogodila se u sudijskoj nadoknadi kada je Akanđi odgurno Levandovskog, ali sudija nije pokazao na bijelu tačku.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Nemačka: Bundesliga Borussia Dortmund Bayern München