Bačka
Omladinac
Fruškogorski partizan
Uspešan start Kanarinaca

Fudbaleri RFK Novi Sad 1921 uspešno su startovali u novoj sezoni Novosadske lige pobedivši na Detelinari ekipu FK Šajšaš iz Kovilja rezultatom 3:1. Igrači Novog Sada u svemu sa danas nadigrali goste i da je bilo više umešnosti domaćih rezultat je mogao biti daleko ubedljiviji.

Trener Dejan Vuletić izveo je sledeći sastav: Romić, Ilić, Kavčić, Kremenović, Bajat, Suvajdžić, Ignjić, Simić, Tepić, Milovanović, Vučić. U igru su ušli i: Đanković, Ćirić i Adamek.

Poveli su Koviljčani iz penala, nakon povlačenja gostujućeg igrača od strane Branka Ilića.

Vođstvo gostiju nije dugo trajalo. Nakon izvedenog korenera u 22. minutu najviši u skoku bio je Bojan Kremenović i lepim udarcem donosi izjednačenje. Nastavili su žuto-plavi sa napadima da bi u 36. minutu prelepim golom prednost za Novi Sad doneo Aleksandar Simić.

U drugom poluvremenu na terenu je postojao samo jedan tim. Nakon jedne lepe akcije konačan rezultat postavlja Viktor Milovanović golom u 58. minuti. Veoma dobra utakmica u kojoj su žuto-plavi opravdali ulogu favorita, ali se u narednim utakmicama mora poraditi na realizaciji šansi.

Već naredne srede igra se drugo kolo u kome RFK Novi Sad gostuje u Bukovcu ekipi FK Fruškogorski Partizan.