Hajduk 1912
Bačka 1901

Omladinci Zvezde razmontirali TSC

09.03.2020 H.D.Vujanović

Zvezdini omladinci su danas, posle dve odigrane utakmice u Ligi Å”ampiona, započeli prolećni deo puta ka osvajanju krune Å”ampiona države. Gost im je bio TSC iz Bačke Topole sa mladićima iz svoje sve poznatije Akademije fudbala.

Domaćin je krenuo od početka utakmiceĀ silovito, a kapiten Burmaz u 14. minutu ne koristi kolosalnu priliku kada sa 5 metara Å”utira preko gola. Do vođstva ipak dolaze 10 minuta kasnije, nakon Å”to je Babić uposlio Radulovića na petercu, a on rutinski savladao gostujućeg vratara Bursaća. Minut kasnije preslikana akcija, drugi pogodak Radulovića, samo Å”to je sada asistent bio Mitrović.Ā

Do brzopoteznog het trika Radulović je mogao u 29. minutu, ali je iako neometan sa 14 metara Å”utirao pravo u dobro postavljenog Bursaća. Sjajni Radulović je u 38. minutu bio asistent Blagojeviću koji uz pomoć stative postiže treći gol za Zvezdu. Rezultatom 3:0 se otiÅ”lo na odmor.

Samo Å”to je počelo drugo poluvreme Babić je oboren u kaznenom prostoru, a suguran izvođač najstrože kazne je bio Andrija Radulović, za svoj het trik. Kazaljka nije okrenula ni pun krug, a već je bilo 5:0. Ovoga puta strelac je bio Zvezdin Slovenac, Vanja Panić. Postigao je svoj prvenac iz prvog kontakta sa loptom, Å”utiravÅ”i precizno u sam ugao posle solo prodora. U 52. minutu Babić se poigrao sa odbranom gostiju, a onda na 2 metra od gola uposlio Panića kome nije bilo teÅ”ko da zatrese praznu mrežu.

Posle Å”estog pogotka malo je opao intezitet igre, usled izmena koje je načinio trener domaćih Slavoljub Đorđević, želeći da odmori glavne poluge u ekipi. Gost se otvorio i prvi udarac na gol Andrije Katića beležimo u 60. minutu, Ćalić je sa peterca Å”utirao pravo u istrčalog vratara Zvezde.Ā

Domaći ponovo prete preko Milikića koji glavom Å”alje loptu koji centimetar preko prečke u 63. minutu. Panić desetak minuta kasnije na isti način propuÅ”ta priliku za svojim het trikom. A onda gosti u zadnjih 10 minuta upućuju preko Å evića, a potom i Ilića udarce sa distance,međutim u oba slučaja zamalo neprecizno.

Sasvim zaslužena pobeda lidera koji naredno kolo gostuje Vojvodini u Novom Sadu, dok TSC u Bačkom derbiju kod kuće dočekuje Subotički Spartak.

CRVENA ZVEZDA - TSC 6:0 (3:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veÅ”tačka trava. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Živanović MiloÅ”. POM.SUDIJE: Bogićević Goran i Božović Goran. STRELCI: Radulović 24, 25. i 47.min (k.u.), Blagojević 38.min i Panić 48. i 52.min. (C.Zvezda).
CRVENA ZVEZDA: Katić, Mitrović (Gačić), Blagojević, Matić (Pisar), Lukić, Milikić, Babić (PeÅ”ović), Ilić, Burmaz (Panić), Piplica, Radulović (Njamculović).
TSC: Bursać, Nađ, Milinković (Šević), Koldžić (Kangrga), Dmitrović (Knežević), Pantović, Ilić, Kudrić, Mitrović (Beskorvajni), Krsmanović (Varga), Ćalić.