OFK Bačka
Dinamo
Sjajna igra i ubedljiva pobeda VoŔe protiv Rada!
03.08.2019 fkvojvodina.rs

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Rada rezultatom 5:0 (3:0), u trećem kolu Super lige Srbije. Pred oko 4.000 gledalaca na ā€žKarađorđuā€œ, strelci za VoÅ”u bili su Matić u 22, Đuričin u 23, Vinsent u 45. i NeÅ”ković u 74. i 81. minutu.

Pred početak utakmice, predsednik FK Vojvodina Vojislav Gajić uručio je golmanu crveno-belih Emilu Rockovu uramljen dres sa brojem 100 i njegovim prezimenom na leđima, povodom činjenice da je večeraÅ”nja utakmica bila njegova jubilarna 100. u dresu ā€žstare dameā€œ.

Kada je utakmica počela, Vojvodina je odmah preuzela inicijativu i prenela težiŔte igre na polovinu rivala, ali u prvih dvadesetak minuta nije uspevala da stvori pravu Ŕansu pred golom Rada.

Međutim, u 22. minutu, crveno-beli su doÅ”li do prednosti. Drinčić je izveo korner, a potom je sa druge strane Saničanin vratio loptu u peterac, gde je na nju natrčao Matić i sa dva metra je poslao u mrežu. Samo minut kasnije, već je bilo 2:0 za ā€žstaru damuā€œ.

Ovoga puta, Matić je sa loptom uÅ”ao u Å”esnaesterac i odigrao pas do Đuričina, koji je uklizavanjem prosledio loptu u mrežu i tako povisio prednost svog tima.

U 28. minutu, VoŔa je imala novu lepu priliku, nakon Ŕto je Đuričin driblinzima proŔao pored dvojice fudbalera Rada i potom proigrao Devetka, koji je Ŕutirao sa petnaestak metara iskosa, ali je lopta otiŔla pored stative. Na drugoj strani, Rad je uzvratio pet minuta kasnije preko Kasalice, koji je Ŕutirao iz slične pozicije kao Devetak, ali pravo u golmana Rockova.

Potom se na novu Å”ansu čekalo do 45. minuta, kada je VoÅ”a postigla svoj treći pogodak na meču i to nakon sjajne akcije. Posle duplog pasa sa Stojkovićem, Bojić je odlično proigrao Vinsenta, koji je doÅ”ao do lopte pre golmana Markovića, zaobiÅ”ao ga i potom s lakoćom poslao loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu, Vojvodina je vrlo lako mogla da dođe do četvrtog pogotka u 66. minutu, kada je greÅ”ku pri dodavanju napravio jedan fudbaler Rada, a potom Bojić dobro proigrao Matića, koji je izaÅ”ao sam ispred golmana, zaobiÅ”ao ga i potom Å”utirao sa pet metara iskosa, ali je pogodio spoljni deo mreže.

Samo četiri minuta kasnije, posle joÅ” jedne dobre akcije crveno-belih, Drinčić je petom dodao loptu do Stojkovića, koji je Å”utirao iz prve sa oko 18 metara, ali pravo u golmana Markovića. Ipak, Å”to se nije desilo tada, zbilo se u 74. minutu.

Bojić je uputio pravovremeni pas do NeÅ”kovića, koji je preciznim udarcem sa desetak metara iskosa poslao loptu u dalji ugao golmana Markovića i tako povećao ionako ubedljivu prednost svoje ekipe.

Na novu radost velikog broja gledalaca na stadionu, čekalo se samo sedam minuta, poÅ”to je već u 81. minutu bilo 5:0 za Vojvodinu, pri čemu su u zavrÅ”nici ponovo učestvovala dvojica istih igrača. Ovoga puta, Zukić je odlično proigrao Bojića, koji je u kontranapadu utrčao u Å”esnaesterac i potom nesebično proigrao NeÅ”kovića, a on je lako pogodio nebranjenu mrežu gostiju.

U 90. minutu, crveno-beli su mogli da postignu i Å”esti pogodak na meču, posle kontranapada koji je povukao Topića i pasa koji je uputio ka Bojiću, ali je vezista Vojvodine Å”utirao preko gola. Ostalo je 5:0, čime je Vojvodina zabeležila treću prvenstvenu pobedu ove sezone.

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Rockov ā€“ Stojković, Veselinović, Saničanin, Devetak ā€“ Drinčić, ĐuriÅ”ić (od 73. NeÅ”ković) ā€“ Đuričin (od 63. Zukić), Bojić, Vinsent ā€“ Matić (od 73. Topić).

Rad: Marković ā€“ Nikolić (od 46. V. Trifunović), Jovanović, Kasalica, BaÅ”anović ā€“ M. Trifunović, Jagodić, Petrović, Stević ā€“ Ilić (od 46. Ristić), Smiljanić.