Pirot
Smederevo 1953
Napredak Bosphorus
Simić vodio Kolubaru do pobede u Kraljevu

Sloga je ugostila starog znanca iz Lazarevca, mada dugo nije bilo zvaničnih utakmica dva tima. Kolubara je pred ovaj meč bila lider na tabeli, a Sloga je u meč uÅ”la jača za Stefana Matovića. Ipak, u petom minutu meča povredu pete je obnovio kapiten domaćih SaÅ”a Đorđević i kada se činilo da je to nenadoknadiv hendikep za domaće, usledila je fantastična serija "belih" koju je režirao Miroslav Radić. Sloga je povela 20-10 i to je bio signal za prvi predah sa klupe gostiju. Do kraja četvrtine domaći su igrali sa veoma mladom petorkom i uspeči da održe prednost 26-20.

U nastavku meča pokuÅ”avali su gosti preko robusnog Rnića i razigranog Veskovića da preokrenu rezulta, ali je mladi tim Sloge imao odgovor. Odlično je na poziciji plejmejkera igrao Sretenović, Radić je do poluvremena zatrpao koÅ” gostiju iz Lazarevca, a ispratili su ga Beloica, TomaÅ”ević i Miletić. Sloga je pred treću četvrtinu imala prednost 47-43.

Bolji početak drugog čpoluvrmeena gostiju doneo im je i prvo vođstvo na meču 51-52 posle poena Vuletića. Sve do kraja ovog perioda gosti su bili u minimalnom vođstvu, ali je Stefan Matović uz podrÅ”ku Radića uspeo da vrati poen prednosti Slogi pred poslednji kvartal, 61-60.

Kolubara je poslednju četvrtinu otvorila serijom 10-0 i stavila do znanja da je u Kraljevo doÅ”la po trijumf. Odlični kapiten gostiju Nikola Simić znalački je predvodio Lazarevčane do trećeg trijumfa u sezoni, 75-84.

Povratak začinjen porazom - Stefan Matović ponovo u belom dresu

SLOGA ā€“ KOLUBARA LA 2003 75 - 84 (26-20, 21-23, 14-17, 14-24)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 400 Sudije: Nedeljković (NiÅ”), Milosavljević (Prokuplje), Stamenković (NiÅ”)

SLOGA: Å ević 3, Kostić, Đurđević , Radić 28, Đorđević, Miletić 7, Stamenić, Sretenović 2, Beloica 16, TomaÅ”ević 11, Đekić, Matović 8

KOLUBARA LA 2003: Å parović 12, Vesković 15, S. Sinđelić 8, Vuletić 4, Jokić 4, Rnić 10, Simić 28, Modić, N. PlavÅ”a, V. Sinđelić 4, Petrović, Vesković