Metalurg
Metalurg
Izviđač
Nexe palo u Prešovu!

Hrvatski klub RK Nexe u SEHA Gazprom ligi po prvi put u ovoj sezoni doživeo je i prvi poraz. Bodovi su ovoga puta otišli na stranu domaćina Tatrana iz Prešova.

Iako su znali, a tako je rekao i sam trener Hrvoje Horvat, da ih očekuje teško gostovanje, ipak su želeli još jednu pobedu i nove bodove. U prilog tome sigurno su i dosadašnji međusobni rezultati u kojima se mogla videti izjednačenost oba kluba.

Prevagnuo je dosta loš početak utakmice, jer su Našičani do desetog minuta gubili s čak 7:1. Iz takvog negativnog skora bilo se vrlo teško vratiti, što se i pokazalo tačnim pa su ovoga puta bodovi otišli domaćinu Tatranu. Tračak nade pokazao se u 43. minutu kada su gosti uspeli da smanje ovu veliku gol razliku na svega gol razlike, ali za nešto više ovoga puta ipak nisu imali snage.

Kako god da su Našičani prošli, ipak moraju čestitati domaćoj ekipi na upornosti i borbenosti kroz čitavu utakmicu, uz nadu kako će na sledećim utakmicama biti bolje.

RK TATRAN PREŠOV – RK NEXE 26:24 (15:12)

RK TATRAN PREŠOV:
Cvitković, Rabek 5, Hrstka, Lapajne 3, Recicar, Sarpataky, Urban 2, Čip 3, Stranovsky 3, Butorac 9, Kasal, Chupryna (8 obrana), Tsarapkin, Afanou 1, Babić
Trener: Slavko Goluža

RK NEXE:
Lelić (4 obrane), Šipić 2, Gadža 3, Leban, Eter, Zrnić 5, Mrđenović, Barišić Jaman, Car (5 obrana), Buvinić 2, Vida 2, Lončar 2, Lavrič, Tomić 1, Celebi, Vozab 7
Trener: Hrvoje Horvat

SEDMERCI: Tatran Prešov -, Nexe 6/7 (Zrnić 3, Vozab 3)

ISKLJUČENJA: Tatran Prešov 12 minuta (Lapajne 2+2, Urban 2+2+2, Čip), Nexe 6 minuta (Mrđenović, Tomić 2+2)