Sloboda (Č)
Jedinstvo
SLZ: Metalac (K) - Morava (VP) 4:1
26.09.2009 A. DaiÅ”ević

Strpljenje se isplatilo. Fudbaleri sa stadiono kod kraljevačke Ložionice očigledno su prebrodili krizu sa početka sezone i u najboljoj igri dosadašnjeg toka prvenstva prosto pregazili Moravu iz Velike Plane. Sve je bilo rešeno u prvih devet minuta kada je sa dva majstorska poteza najbolji akter utakmice Stefan Živković doneo domaćinu prednost od 2:0. U 3. minutu posle akcije koja nije mnogo obećavala odlučio se na udarac sa ivice šesnaesterca i pogodio donji levi ugao vratara gostiju Ćurčića. Samo šest minuta kasnije sve je Živković uradio sam, posle odličnog driblinga, pa lažnjaka, stvorio je sebi prostor za udarac i novi gol je bio neizbežan. Imali su domaći u prvih 45 minuta još prilika, a anemični gosti zapretili su dva puta sredinom voog dela igre. Prvo je Stojanović šutirao sa sedam metara od gola visko preko prečke, a nešto kasnije je i Maksimović bio neprecizan iz povoljne situacije.
U drugom poluvremenu ista slika na terenu. Posle slobodniog udarca lopta se odbila do Draškovića koji snažno šutira, golman gostiju odbija loptu,a napadač Tufegdžić lucidno pogađa mrežu. Najlepši trenutak utakmice desio se u 60.minutu. Otašević je izveo slobodan udarac sa blizu 30 metara iskosa, skoro kod aut linije,a lopta je pogodila same rašlje gola Planjana i priča je bila gotova. Sve što se do kraja desilo bio je utešni gol Morave koji je iz slobodnog udarca postigao najzapaženiji gostujući fudbaler Maksimović.

Stadion: Kod Ložionice.  Gledalaca: 300.  Sudija: Marjan Janković (Petrovac na Mlavi). Strelci: 1:0 Živković u 3., 2:0 Živković u 9., 3:0 Tufegdžić u 50., 4:0 Otašević u 60. i 4:1 Maksimović u 84. minutu.  Žuti kartoni: Đorđević, Tufegdžić (Metalac), Orlović, Maksimović (Morava). Igrač utakmice: Stefan Živković (Metalac).

Metalac: Milenković , Mladenović, Đorđević, Kolaković, Drašković, Opančina, Marković (Ivanović), Radovančević, Tufegdžić (Bižić), Živković (Simić), Otašević.
Morava: Ćurčić, Stanojlović, Stojanović, Trailović, Orlović, Jančić, Vlašković (Ristić), Milojević (Stoiljković), Maksimović, N. Petrović, Ličina (M. Petrović).

Fudbal Fudbal Srpska liga "Zapad" Metalac (K) Morava (VP)