Vasko Kalezić 70
63'
Podelom bodova okončali polusezonu
14.12.2017 FK Spartak

U poslednjoj ovogodišnjoj utakmici fudbaleri Spartaka su na svom terenu podelili bodove sa Vojvodinom i prolećni deo dočekuju na trećoj poziciji sa 40 osvojenih bodova u 22 odigrana kola.

Utakmica na Gradskom stadionu bila je borbena sa nekoliko izglednih šansi na obe strane. Obe ekipe su postigle po jedan gol i to u prvih 45 minuta.  Vojvodina je zapretila 9. minutu preko Antića koji loptu sa 12 metara šalje pored gola. Spartak je dva minuta kasnije došao do vodstva, Hajdin je iskoristio ubačenu loptu pred gol Vojvodine i sa desetak metara je poslao u mrežu za 1:0.

Par minuta kasnije šansu je imao i Kerkez, čiji šut glavom brani golman Rockov. Fudbaleri Vojvodine izveli su opasan napad u 17. minutu, Jovančić je ušao u šesnaesterac, centrirao je loptu koju odbija golman Ostojić, ona dolazi do Subotića koji sa desetak metara pogađa stativu. Pokušao je Ivanović u 23. i u 36. minutu, međutim oba puta lopta odlazi pored gola. Vojvodina je imala priliku u 40. minutu kada je Subotić proigrao Mesarovića koji pogađa spoljni deo mreže. Na žalost domaće publike, u poslednjim trenucima prvog poluvremena Vojvodina je došla do poravnanja. Subotić se oslobodio svog čuvara, ušao u šesnaesterac i iskosa sa leve strane pogodio mrežu za 1:1.

Drugo poluvreme proteklo je blagoj inicijativi Spartaka, ali bez ozbiljnijih prilika. Pokušao je Jovančić u 60. minutu, međutim golman Ostojić je bio siguran. Izveli su subotičani opasan korner u 76. minutu, Savković je uputio loptu pred gol gde je glavom zahvatio Kerkez i poslao je tik pored stative. U finišu meča u šansi se našao i Abaz, ali lopta završava u rukama golmana Vojvodine. Imali su priliku i gosti da dođu do celog plena, ali golman Ostojić refleksnom intervencijom izbija loptu sa crte.

Spartak Ždrepčeva krv – Vojvodina 1:1 (1:1)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 600. Sudija: Bojan Nikolić. Strelci: 1:0 Hajdin (12. min), 1:1 Subotić (45. min)

Spartak Ždrepčeva Krv: Ostojić Miloš, Kerkez Dejan, Ćalasan Nemanja, Shimura Noburu (66. Vladimir Torbica), Jočić Branimir, Hajdin Stefan (83. Radovanović), Stojković Aranđel, Vukčević Andrija (73. Abaz), Savković Mile, Ivanović Đorđe, Čečarić Bojan.

Vojvodina: Rockov Emil, Saničanin Siniša, Zličić Lazar (63. Kalezić), Kojašević Damir (90. Mihajlović), Lakićević Ivan, Mesarović Aleksandar, Subotić Nemanja (81. Avramovski), Antić Nikola, Vukasović Marko, Jovančić Dušan, Veselinović Ranko.