Tisza VolƔn
Beostar
Beostar
Partizan preokrenuo protiv NS Starsa i izjednačio se na tabeli sa Zvezdom

HokejaŔi Partizana savladali su ekipu NS Starsa rezultatom 5:1 (0:1, 3:0, 2:0) u meču Prvenstva Srbije igranom u nedelju u ledenoj dvorani "Pionir".

Drugi meč proteklog vikenda u Prvenstvu Srbije u hokeju na ledu odigran je u nedelju u naÅ”oj najvećoj ledenoj dvorani. Posle subotnjeg derbija u Segedinu u kojem se odlučivalo o lideru Å”ampionata u kojem je Tisa Volan tesno pobedila Crvenu zvezdu i ostala jedini neporaženi tim u ligi, vrlo zanimljiv duel odigran je dan kasnije u "Pioniru". Aktuelni Å”ampion Partizan ugostio je NS Stars i dobro se namučio kako bi stigao do treće pobede u sezoni. Novosadski klub imao je prednost posle 20 minuta igre, pokazao vrlo ozbiljan otpor, ali su ga brojne kazne u nastavku meča odvele u poraz, kada su crno-beli zaigrali znatno angažovanije i iskoristili veliku nadmoć u udarcima na gol (47:21).

Iz meča u meč novosadski NS Stars pokazuje sve bolje partije. Gosti su pružili vrlo dobru igru u prvoj trećini koju su 11 sekundi pre prvog petnaestominutnog odmora krunisali vođstvom koje je posle asistencije Relje Radosavljevića doneo mladi reprezentativacĀ SiniÅ”a Pajić. Ipak, već posle tri minuta igre u nastavku rezultat je poravnat, poÅ”to jeĀ Marko MilovanovićĀ iskoristio asistencije Nemanje Jankovića i povratnika iz SAD, joÅ” jednog mladog reprezentativca Lazara LeÅ”tarića. Pet i po minuta kasnije crno-beli stižu do potpunog preokreta koji su u dvostrukom "pauer pleju" kreirali asistent Marko BrkuÅ”anin i strelacĀ Srđan Ristić. Usledio je period igre bez realizacije iako je domaćin tokom druge trećine imao nadmoć na ledu (udarci na gol 14:4). Tri minuta pre poslednjeg odmora iĀ Dragan KomazecĀ je pogodio i udvostručio prednost crno-belih pred poslednji period.

Veliki broj kazni u poslednjem periodu skupo su koÅ”tali NS Stars koji nije uspeo da pripreti Partizanu i tako unese neizvesnost u zavrÅ”nicu, a sve je bilo reÅ”eno u 54. minutu susreta, kada je domaća ekipa iskoristili 2+2 minuta kazne UroÅ”a Popovića zbog visoke palice i sa dva vezana gola u "pauer pleju" u samo 25 sekundi reÅ”ila pitanje pobednika. Prvo je Nemanja Janković joÅ” jednom asistiraoĀ Marku MilovanovićuĀ za vođstvo od 4:1, da bi nepunih pola minuta kasnije, posle asistencije kod drugog pogotka,Ā Marko BrkuÅ”aninĀ uspeo da se upiÅ”e i u strelce za konačnih 5:1.

Trećom pobedom u četiri odigrana susreta u sezoni Partizan se izjednačio na drugom mestu tabele sa "večitim rivalom" Crvenom zvezdom, ali su crveno-beli zbog bolje gol razlike (+28 naspram +23) ipak na poziciji iznad najvećeg protivnika, tri boda iza lidera Tise Volan. S druge strane, NS Stars je posle drugog poraza u sezoni ostao na četvrtom mestu prvenstvene tabele sa tri boda.