Pirocanac2007
Pobeda Pirocanaca

Kad je teško – Radnički!
03.04.2016 Administrator

Uh, kakav meč! Kako težak meč na Stadionu kraj Nišave! Niški Sinđelić je ovog popodneva pokazao da se ,,vratio,, u srpski fudbal! Tri prolećne pobede nisu bile iznenađenje. Videlo se ! Gosti su u svim linijama dobro ukomponovali ekipu, igraju iskusno, znaju kada treba stati, napraviti prekid, isfolirati kada je potrebno, znaju da se odbrane u dva ,,bloka,, ali i da u kontrama preko fudbalskog znalca Milana Lazarevića i iskusnog Stamenkovića vraški opasno zaprete! Uostalom, Nišlije vole da igraju u Pirotu, imaju ovde  fudbalsku atmosferu ,dobar teren, uvek korektnog rivala i sve to, kada sumirate,  onda vam postaje jasno da je Radnički danas imao kvalitetnog, ili najkvalitenijeg rivala do sada.

A  sada o ekipi  Marjana  Živkovića. Kada se pobedi ekipa kojoj smo prethodni toliki prostor dali i toliko  hvalili njihovu igru, onda vam je bilo jasno kako je to odigrao najbolji tim Srpske lige Istok, koliko je truda, borbe, želje i znanja bilo potrebno da se nadvise crno beli sa Durlana!!

Živković je ukomponovao dobar tim. Nedostajali su Nikolić i B.Mančić, ali je mladi Darko Vasić, zajedno sa Stefanom Markovićem, koji je bio pravi komandant odbrane, u svakom trenutku meča, uspevao da kontroliše opasne Lazarevića i Stamenkovića. Vasić je položio ispit visokom ocenom, a Stefan Marković pokazao da je i ljudskim i fudbalskim kvalitetima postao primer! Njima dodajemo izuzetno talentovanog golmana Bulajića koji je jednom intervencijom pokazao da je Radnički u njemu, kao i u Kostiću, dobio čuvare kako se samo poželeti može.

Velika borba vodila se na sredini terena. Tu su gosti do vrha napunili taj prostor i naterali na pravi ,,fudbalski rat,, i nadmudrivanje  odličnog Filipa Tolića, Denisa Ristova, Marka Mančića, kojima su sa  bokova davali energiju Nemanja Petrov i Ivan Milić. Posebna priča u ovoj ,,pirotskoj igri,, je novi ljubimac  pirotske publike, Stefan Šilja Stojanović . Imao je tri zicera, svaka šansa nije gol i  neće uvek, ali je izgarao, pokazao toliko želju da zatrese mrežu, da to treba pamtiti i poštovati!

Eto, to je Radnički koji se danas namerio na jakog rivala i bio bolji! Dakle, gledali smo jak, neizvestan, borben komšijski derbi. Kapa dole i jednima i drugima!

Suđenje je bilo primereno meču. Mladom arbitru Dejanu Veljkoviću, koji  se odlučio za taktiku ,,sviram sve što vidim,, sve čestitke. Ali čestitke i akterima koji su se međusobno poštovali i igrali nadasve korektno, čime su mu omogućili da podeli pravdu na ravne časti!

Kada sve sumirate, lepo fudbalsko prolećno popodne.

Nismo slučajno stavili glavnu sliku ,,na zidu,,-  trenutak na kraju!

Pirgosi se vraćaju zajedno sa Radničkim na ,,veliku scenu,, . Bili su uz ,,Bele,, ,dali snagu i na kraju proslavili pobedu na najlepši način. Čestitke! Uz sve to treba reći da su se aplauzi često čuli sa svih strana. To ranije i nije bio slučaj!!!

A sad  o detaljima !
Lepo nedeljno popodne. Pravo proleće. Teren pripremljen kao za evropske utakmice. Uostalom, u Pirotu je uvek tako. Samo još da bude dobrog fudbala.

Prvi minuti začudo pripadaju Sinđeliću.
8.minut Lazarević sa 18 metara sutira u  Ivana Bulajića.
10. minut napad Ivana  Milića po levoj strani, odbrana gostiju dobro reaguje.
12.minut Darko Vasić u padu blokira udarac Lazarevića.
14. minut prodor Denisa Ristova, prekrsaj na 24 metra iskosa sa desne strane. Filip  Tolić centrira ,gosti se dobro brane.
15. minut Otvorena igra sa obe strane. Nema golova.

24.minut  Filip Tolić izvodi drugi korner, M.Mančić sutira glavom, lopta se od grudi golmana odbija do  Šilje Stojanovića koji odmah šutira sa 3 metra,ali dva igrača gostiju blokiraju udarac na gol liniji!!!
25.minut  Marko Mančić centrira, Stefan  Stojanović iz peterca iskosa sutira u prvi ugao, golman gostiju brani.

32.minut Ofanzivnija igra Piroćanaca. Akcije  Ivana Milića i Nemanje Petrova bez završnice.
33.minut Gosti igraju čvrsto u zadnjoj liniji, ,,napunili,, su sredinu terena i prete preko Milana  Lazarevića i Dejana Stamenkovića .
35.minut Golman gostiju izbacuje loptu van šesnaesterca glavom do  Stefana Stojanovića, koji lobuje  ka praznom golu gde  Dušan Tasić izbacuje sa gol linije do Denisa Ristova, a on sa 10 metara pogadja spoljni deo mreze. Radnički opasniji.
Suđenje pedantno !
38.minut Najbolja prilika.  Šilja Stojanović na 6 metara sam , golman istrčava , šut domaćeg centarfora , lopta završava koji santimetar kraj gola!!!!

45. Pedantni i do detalja precizni sudija Mladen Veljković, koji je sudio ,,sve što vidi,, ,u sekundu je odsvirao kraj prvog dela. Možda je nekada malo preterivao u tome da bude GLAVNI!

49 . minut Brza akcija gostiju, Milan  Lazarević na suprotnoj strani ubacuje  rezervnom igraču Danilu Prokiću ,koji je izasao sam ispred gola domaćih, šutirao, ali je  Ivan Bulajić fenomenalno odbranio !!!
54.minut   Igra se otvoreno sa obe strane. Gosti i dalje čekaju kontru. Piroćanci napadaju bez dobre završnice. Stefan  Stojanović je odlično čuvan.
57. minut Mladi Miloš Spasić ulazi umesto Nikole  Krstića.

60.minut Prodor  Nemanje Petrova ,centaršut , Ivan  Milić sa 8 metara šutira,  ponovo štoper sa gol linije izbacuje loptu u polje. Treći put da Nišlijama to polazi za nogom.

Konačno !!!!   Dvostruki bedem pred golom gostiju je srušen. Posle sedmog kornera prekršaj za Radnički. Denis  Ristov centrira ,Marko Mančić ZAKUCAVA u mrežu.
67.minut GOOOOL M.Mančić 1:0

80.minut Prodor Mladena Petrovića, lopta  je preletela sve igrače, natrčao je bek  Marko Jović i sa 8 metara sutirao 8 metara iznad gola.
83.minut N. Mančić odlično prodire, ali je Vidanović bio brži od borbenog Stojanovića.

Igra do kraja promenila je tok. Gosti su krenuli u stihijske napade, a Piroćanci propustili da u kontrama postignu još koji gol. Ipak, i ovako je dobro.

Gledali smo ,,rovovsku bitku,, , rekoh,  ,,fudbalski rat,, . Za kvalitetniji fudbal će biti drugačijih prilika.

Sada se igralo za bodove!  NEOPHODNE ZA PRVOLIGAŠKI JURIŠ!!!