FMP
Sloga
Smederevo 1953
Ubedljiv poraz Konstantina u Novom Sadu

U trećem kolu Superlige niški košarkaši izgubili su rezultatom 85:66 (22:15, 15:24, 23:15, 25:12) od Vojvodine. Konstantin ni posle 3 kola nema pobedu. Posle poraza od Partzana i FMP-a igrači Konstantina izgubili su na prvom gostujućem terenu u Superligi. Konstantin je dobro počeo, poveo sa 8:5, ali je su Novosađani serijom 12:2 preokrenuli i poveli sa 17:10. Prednost su Nišlije smanjile u finišu prve četvrtine nakon koje je Vojvodina vodila sa 22:15. Usledila je dobra četvrtina gostiju iz Niša, serijom 10:0 Konstantin je u 13. minutu vodio sa 25:22. Novom serijom niški tim je vodio sa 6 poena prednosti (32:26), ali je Vojvodina preokrenula i vodila sa 37:33. Nišlije su serijom 6:0 preko Strahinje Stojačića otišle na odmor sa vođstvom od 39:37. Na početku treće četvrtine Konstantin je poveo sa 42:37, ali je trojkom i dvojkom Vojvodina izjednačila. Novosađani su preuzeli vođstvo i nisu ga ispuštali do kraja (85:66). Konstantin u sledećem kolu, koje je na programu u petak od 18 sati, dočekuje Crvenu zvezdu u hali Čair.

Strahinja Stojačić postigao je 11 ponea; foto: Vanja Keser

VOJVODINA - KONSTANTIN 85:66 (22:15, 15:24, 23:15, 25:12)

VOJVODINA: Jovišić 18, Novak 19, Cvjetan, Čampara 6, Popović, Matić 6, Šešlija 8, Bursać, Branković 12, Radonjić 10, Jeremić 6, Grubor.

KONSTANTIN: Veličković 5, Despotović 5, Đorđević 11, Barać 9, Vitković 3, Stojačić 11, Ostojić 6, Tasić 11, Mladenović, Obrenović 1, Gudžić 4, Vučićević.