Konstantin
FMP

Tamiš opet bolji od Sloge

11.01.2015 Uroš Baltić

Nastavljeno je prvenstvo u Košarkaškoj ligi Srbiji i u 12. kolu ekipa Tamiša je još jednom savladala kraljevačku Slogu rezultatom 78:56 (18-9; 20-19; 19-12; 21-16). Mnogo lakše nego što se očekivalo su domaći izašli na kraj sa Kraljevčanima koji su tokom pauze u prvenstvu ostali bez mladog Vuksanovića koji je prešao u Metalac i kapitena Saše Đorđevića koji karijeru nastavlja u Slovačkoj, dok u ekipi nije bilo ni najavljenog pojačanja, povratnika u tim Sloge, Nikole Otovića. Očajno su košarkaši Sloge počeli utakmicu i svoje prve poene su postigli tek u 5. minutu preko Milana Trtića, nakon čega je bilo 7-2 za domaće. Nastavili su domaći košarkaši čvrsto u odbrani dozvolivši protivniku svega 9 poena za 10 minuta. U drugoj četvrtini videli smo nešto bolju košarku od strane obe ekipe, gde je i dalje Tamiš vodio glavnu reč na parketu. Sve što su gosti uspeli da urade je da priđu na 6 poena zaostatka u 17. minutu. Situacija se nije promenila ni u drugom poluvremenu pa su tako domaći košarkaši uvećavali konstantno prednost preko raspoloženih Kesara i Kruščića pre svega. Sa druge strane, šut Sloge nije funkcionisao najbolje pa je bilo puno problema probiti odbranu domaćih košarkaša. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Kesar sa 21 poenom, Kruščić sa 19 i Milošević sa 16 poena. Kod gostiju bolji od ostalih bili su Trtić i Tadić sa 13 poena. Ovom pobedom Tamiš se učvrstio na 4. poziciji na tabeli i u sledećem kolu gostuje odličnoj Vojvodini, dok će Sloga nakon ovog kola biti na 9. mestu i u sledećem kolu dočekuje Vršac Swisslion. Utakmica u Pančevu odigrana je pred oko 150 gledalaca a meč su sudili Glišić Aleksandar, Mrdak Branislav i Vasiljević Bogdan.