Mladi radnik
Loznica
GFK Jasenica 1911
Kostolčani preokretom do bodova u RaŔki

Kladioničarskim rečnikom iz keca u dvojku, fudbaleri Rudara iz Kostolca zasluženo su doÅ”li do sva tri boda. Ali nije tako izgledalo posle prvih 45 minuta. Bane je prvi period odigrao na visokom nivou, bio je bolji rival i igralo se uglavnom Ā na polovini gostiju. Ipak u takvoj igri prvi su pripretili "zeleni". U 14.minutu N.Jovanović pogađa prečku. RaŔčani su potom zaigrali onako kako se i očekivalo, agresivna igra donela je odličnu akviju i priliku za Å umarca u 20.minutu, u poslednjem trenutku Stanić je izbacio loptu u korner. Iz tog udarca iz ugla Bane je poveo, Lopatić je uputio centarÅ”ut, najbolje se snaÅ”ao mladi Å umarac i doneo prednost domaćinu u 21.minutu. Nastavak je doneo totalno drugu sliku. Sa dve izmene i agresivnom igrom od starta nastavka kostolčani su preuzeli inicijativu, a prvu priliku nije iskoristio Stevanović, potom i Muljajić. U 63.minutu napadi gostiju su urodili plodom. Ivan Milosavljević je otiÅ”ao duboko na polovinu protivnika, lepo centrirao, a Stevanović je nadskočio čuvare i poslao loptu u mrežu. Nisu stali Kostolčani sa napadima, nastavili su sa istom igrom a do potpunog preokreta stigli su u 72.minutu. Posle dobre akcije icentarÅ”uta sa leve strane, na drugoj stativi najbrži je bio rezervista Dejan Jovanović i iskosa sa tri metra po drugi put Å”alje loptu iza leđa Glukčevića. Domaćin do kraja utakmice nije imao snage da se vrati u igru, dok su Kostolčani imali joÅ” tri dobre prilike. Najbolju Å”ansu u finiÅ”u meča za "bele" imao je Lopatić, ali je previÅ”e oklevao u sitaciji kada je mogao da Å”utira. Igrač utakmice: Marko Stevanović (Rudar).

Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  BANE - RUDAR (K) Ā 1:2 (1:0)

Gradski stadion u RaÅ”ki. Gledalaca: 400. Sudija: Marko Ivković (Lajkovac). Strelci: Å umarac u 21.minutu za Bana, a Stevanović u 63. i D.Jovanović u 72.minutu za Rudar. Žuti kartoni: Å umarac (Bane), Stojanović (Rudar).

BANE: Glukčević, Jovanović, Ilić, Lopatić, Pavlović, Banović, Zečević (P.Petrović), Đorđević, Šumarac (Marković), Simić (Bulatović), M.Petrović.

RUDAR (K): Stanojević, I.Milosavljević, N.Jovanović, Muljajić, Stanić, Cvejić (D.Jovanović), M.Milosavljević (Stanković), Stojanović, Stevanović, Milojević, Pavlov (Janković).