Spartak
Voždovac
Donji Srem
1/16 Kupa Srbije: Drama u Kruševcu

Prava drama vidjena je u Kruševcu. Kada je sudija Glođović iz Vrbasa pokazao da će nadoknada biti 4 minuta ,Napredak je vodio sa 1:0 i svi su videli Kruševljane u drugom kolu kupa,ali u drugom minutu nadoknade danas odlični igrač Javora Ivković upučuje sa leve strane idealan centaršut  na drugu stativu gde je iz prve volejom Vuk Sotirović salje u mrežu za 1:1 i kad svi vide penale u poslednjem minutu nadoknade kapiten Mirosavljevic koristi nespretnost odbrane gostiju i trese mrežu Ivanjičana za plasman Napretka u Osminu finala kupa i neviđenu radost navijača i igrača iz Kruševca.

Bila je ovo prva ovojesenja pobeda Krusevljana na svom stadionu a do nje su došli zaista posle velike borbe sa odličnom ekipom Javora.Utakmica je počela nešto boljom igrom Javora,najpre je Alimpijević u 6 minutu dobro zagrejao dlanove Krznarića koji je branio odličan šut u njegov levi donji ugao,već u 11 minutu najveća šansa za goste Ivković je odlično prošao po levoj strani uputio idealan centaršut ali je Radivojević poslao loptu tik pored desne stative golmana domaćih Krznarića,sledi novi šut Alimpijevića sa 20 metara i nova odbrana Krznarića.A onda prva ozbiljnija akcija Kruševljana Mirosavljević upošljava Dimitrova na desnoj strani ovaj odlično prodire ulazi u senaesterac vraća loptu na 11- 12 metara gde je Bojić nemilosrdni egzekutor za 1.0, Samo minut kasnije Dimitrov opet odlično prolazi po desnoj strani gađa na drugu stativu Gavrića koji iz voleja šutira ali preko gola.. Gosti ponovo uzvraćaju u 27 minutu kada Gafurov šutira u donji levi ugao domaćih ali Krznarić ponovo sjajno brani, Na isteku 45 minuta sjajan prodor Gavrića po levoj strani  idealan centaršut za Bojića na drugu stativu koji iz idealne pozicije promašuje gol.

Drugo poluvreme proteklo je u nešto boljoj igri gostiju a jedan od najlepših poteza dogodio se u 54 minutu kada je Ivković  sjajno prošao po levoj strani ušao u šesnaesterac krenuo ka Krznariću pokušao majstorski da ga lobuje ali je prečka sprečila izjednačenje. Trener gostiju Bogić Bogićević u igru uvodi još jednog špica novajliju Sotirovića i baca sve na napad a Napredak iz kontri pokušava da zapečati sudbinu gostiju. Tako Regan u 83 minutu izvanredno uposljava Cvetkovića ali ovaj šutira preko gola. Gosti ponovo atakuju preko Ivkovića u 85 minutu ali Krznarić opet brani. Sve ostalo opisali smo na početku teksta ,dakle drama koja je Napredak odvela dalje.

TOPLA DOBRODOŠLICA MILOVANOVIĆU

Burnim aplauzom pristalice Napretka sa zapadne tribine propratile su izlazak na teren novog starog šefa stručnog štaba Nenada Milovanovića a najvernije Napretkove pristalice okupljene na severu u okviru navijačke grupe Jakuze istakle su za vreme utakmice transparent NESKO IZVINI .

Foto : Slobodan Simić