Metaloplastika
Morava
Morava
Železničar jesenji prvak Superlige
Pobedom u Kostolcu nad Rudarom rezultatom 29:25 (14:12) rukometaši niškog Železničara obezbedili su prvu poziciju nakon prvog dela Superlige.Niški rukometaši trijumfom u Kostolcu potvrdili su da žele ovu sezonu da provedu u vrhu srpskog rukometa i nakon 11 kola Superlige nalaze se na prvoj poziciji na tabeli.

Rudar je poveo sa 2:0, a potom imao prednost i 5:2. Domaći igrači vodili su većim delom prvog poluvremena, ali je onda Železničar od 8:10 došao do prednosti od 11:10. Kostolčani su izjednačili na 11:11, ali je Želja opet poveo i do kraja nije ispuštao vođstvo.

Na poluvremenu je bilo 14:!2 za Nišlije, a u drugom poluvremenu nastavili su igrači Železničara da uvećavaju prednost koja je u jednom trenutku iznosila i 5 golova (23:18).

Najefikasniji u niškom timu bio je kapiten Boban Živković koji je 8 puta bio precizan, a sa po 6 golova sledili su ga Ognjen Kajganić i Bojan Stefanović.

Železničar sada ima 18 bodova, što je 2 više od drugoplasirane Crvene zvezde koja je u 11. kolu igrala nerešeno sa Jugovićem

Početak drugog dela prvenstva je već za vikend kada Železničar gostuje Jugoviću kog je savladao u prvom kolu Superlige.