Spartak
Voždovac
Donji Srem
Radnički savladao OFK Beograd

Fudbaleri niškog Radničkog pobedili sa 2:1 (2:1) OFK Beograd u 20. kolu Superlige i tako prvi put u drugom delu sezone zabeležili trijumf. Golove za niški ekipu postigli Bulatović i Stojanović. Posle nešto više od 13 godina Radnički je uspeo da pobedi OFK Beograd na svom terenu. Radnički je poveo u 6. minutu golom Radoša Bulatovića koji je glavom zabio loptu u mrežu nakon kornera koji je izveo Saša Stojanović.

Na 2:0 povisio je Saša Stojanović maestralnim golom u 14. minutu. On je primio loptu na petnaestak metara od gola gostiju, pa je desnom nogom prebacio loptom svog čuvara, a levom je sjajnim šutem pogodio mrežu OFK Beograda.

U 25. minutu Alekandar Čavrić je izveo slobodan udarac sa leve strane sa dvadesetak metara i ubacio loptu u mrežu tako da Aleksandar Kesić nije ništa mogao.

radnicki
Saša Stojanović, strelac drugog gola; foto: Vanja Keser

Radnički je u prvom poluvremenu pokazao potpuno drugačiju igru u odnosu na prethodne utakmice. Posle prvog gola Nišlije se nisu povukle i u 11. minutu Dušan Kolarević je presekao napad OFK-a, dodao do Branka Pauljevića koji je desnom stranom prošao, ubacio do Saše Stojanovića koji je pokušao po sredini, ali je njegov šut bio blokiran.

U 27. minutu Stojanović je izveo slobodan udarac sa leve strane, sa više od 20 metara, ali je golman Zlatko Zečević uhvatio loptu bez problema. Sporan momenat desio se u 31. minutu kada je u šesnaestercu OFK Beograda pao Strahinja Petrović, ali sudija Vlado Glođović nije ništa svirao.

Šansu za OFK Beograd propustio je Aleksandar Paločević koji je pokušao iz daljine, ali je Aleksandar Kesić sigurno uhvatio loptu. Dobru šansu imao je Strahinja Petrović u 42. minutu kada je dobio loptu od Aleksandra Jovanovića i šutnuo ka golu, ali je lopta otišla pored stative. U finišu prvog dela igre Saša Stojanović je izveo korner, Milan Ćulum je bio najviši u šesnaestercu OFK Beograda, pokušao je glavom, ali je lopta pogodila prečku.

Na početku drugog poluvremena nije bilo većih šansi. Ogromnu priliku za Radnički imao je u 61. minutu Dragan Jelić koji je došao sam ispred golmana, ali je njegov šut odbranio Zlatko Zečević. Jeliću je loptu dodao Vladan Pavlović koji je presekao napad gostiju. OFK je uzvratio u 63. minutu kada je Čavrić pokušao da iznenadi Kesića, ali je njegova lopta pogodila prečku i spasila gol niške ekipe. Nemanja Antonov je u 67. minutu direktno šutirao na gol iz kornera, ali je Kesić uspeo da loptu prebaci preko gola. Odmah je usledio novi korner za Beograđane, ali je golman Radničkom uhvatio loptu bez problema.

Od 72. minuta Radnički je igrao bez klasičnog špica pošto je umesto Dragana Jelića u igrao ušao Mloš Krstić kom je ovo debi u dresu Radničkog. U 77. minutu Pavlović je centrirao ka Aleksandru Jovanoviću koji nije uspeo da zakači loptu kako treba ispred golmana. Iako je bilo reči da neće sedeti na klupi šef stručnog štaba Radničkog, Milan Milanović je bio na tehničkoj klupi i odatle davao instrukcije. Ovo je prvi prolećni trijumf Radničkog, a sedmi u sezoni. Posle 20 kola Radnički ima 30 bodova i zauzima 5. mesto na tabeli. U narednom kolu Radnički gostuje Vojvodini, a ta utakmica je na programu u nedelju, 30. marta od 19h.

RADNIČKI - OFK BEOGRAD 2:1 (2:1)

Stadion Čair, Niš

Sudija: Vlado Glođović

Žuti kartoni: Miloš Petrović, Ivan Pejčić, Radoš Bulatović, Aleksandar Jovanović i Petar Đuričković iz Radničkog, Nemanja Antonov iz OFK Beograda

Crveni kartoni:

RADNIČKI: Aleksandar Kesić, Branko Pauljević, Miloš Petrović, Radoš Bulatović, Vladan Pavlović, Strahinja Petrović (Ivan Pejčić od 57. minuta), Milan Ćulum, Dušan Kolarević, Aleksandar Jovanović (Petar Đuričković od 88. minuta), Saša Stojanović, Dragan Jelić (Miloš Krstić od 71. minuta).

OFK BEOGRAD: Zlatko Zečević, Jovica Vasilić, Saša Zdjelar, Nikola Vasiljević, Nemanja Antonov, Darko Micevski, Milan Gajić, Aleksandar Paločević (Aleksandar Stanisavljević od 82. minuta), Aleksandar Ješić (Bogdan Planić od 73. minuta), Igor Ivanović (Dejan Dražić od 46. minuta), Aleksandar Čavrić.